Jump to content

Utemeljenje radničkog vijeća


PretendiramNaTron

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Budući da nisam pravnik niti se razumijem u tumačenje zakona i pravilnika, zaista trebam pomoć pa ako se među vama nalazi koja dobra duša da mi pomogne, jamčim mu svoju doživotnu zahvalnost.

Dakle, o čemu se radi?

U ustanovi u kojoj radim pokrećemo radničko vijeće. Budući da smo ustanova do 75 zaposlenih, u radničko vijeće biramo jednoga predstavnika. Drugim riječima, imat ćemo radničko vijeće od jednoga člana. No ono što mene zanima je sljedeće:

1. Pravilnik propisuje milijun obrazaca i sam postupak izbora je bezobrazno dugotrajan i za mene nepravnika kompleksan. Moramo li mi imati izborni odbor, voditi te silne obrasce samo zbog jednog člana? Bira li se obavezno i zamjenik predstavnika?

2. Bira li se taj jedan član doista tako da moramo imati pečatirane glasačke listiće i serijski broj, glasačku kutiju ili stvar može biti jednostavnija? Možda ja pravilnik krivo tumačim pa ovdje provjeravam. Kako se dolazi do tog serijskog broja?

3. Podrazumijeva li pojam "oglasna mjesta" i web stranicu ustanove ili samo oglasne ploče po ustanovi?

4. Trebamo li mi obavijest o utemeljenju RV-a slati nekom sindikatu (imamo par članova nekih sindikata u ustanovi)? Taj mi dio nije odveć jasan.

Ako mi se nametne još koja nejasnoća, pisat ću ovdje.

 

Unaprijed hvala na pomoći!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija