Jump to content

Burza šalje na vještačenje


mejna

Preporučene objave

.3Poštovani zanima me ako me je burza poslala na vještačenje u Tvrtkovu za utvrđivanje radne sposobnosti, danas sam bila kod dr i socijalne.radnice a još mi preostaje testiranje kod psihijatra,nazvale me za termin.Predala sam nalaze od psihijatra, depresije, u nalazu je šifra F60.3emocionalno nestabilna ličnost i F33 povratni depresivni poremećaj,te od dr opće prakse potvrdu da sam radno nesposobna, od fizijatra da imam bolove desnog ramena,kuka koljena.Moja savjetnica me namjerno na to sve poslala, iz, zlobe a imam 4 smrtna u obitelji.Primam Zmn.Što za mene ovo sve može izazvati negativno,i ima li ovo sve veze sa oduzimanjem vozačke?Molim opširan odgovor!Šta ako mi utvrde radno nesposobna a što ako mi utvrde radno sposobna?Da li se to utvrđuje u postotku ili samo rješenje bez postotka? Unaprijed zahvaljujemo!lp 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, mejna je napisao:

Znači ovo rješenje što ću dobiti važi samo za burzu, socijalno,mirovinu

Tako je, isključivo u te svrhe.

Prije 6 minuta, mejna je napisao:

ako dobijem rješenje da nisam radno sposobna da li nekad mogu tražiti i gdje da sam ponovo radno sposobna.

Ovisno o obrazloženju tog rješenja, ali načelno rečeno, možete. Radna sposobnost je promjenjiva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Postovani,hzzo mi je poslao rjesenje da mi ne priznaje pravo smanjenja radne sposobnosti,ni djelomicno ili potpunog gubitka rs.Bas se nisu ni osvrtali na moje nalaze gdje stoji da sam radno nesposobna,da se lijecim kod psihijatra,gdje se navodi puno toga,da nisam za kolektivna druzenja te nalaze ortopeda bolnost noge koljena,trnci ruku,vratna kraljeznica i td,bas dobro doslo za savjetnicu na burzi koja me iz zlobe poslala na sve ovo.

Molim Vas za pomoc,ulozila bih zalbu ali trazim Vase misljenje i pomoc!Hvala unaprijed!lp

 

Bas su me iznenadili kako su me odbili i samo su izabrali povrsne zadnje nalaze a prethodne nisu ni pogledali.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, mejna je napisao:

Bas su me iznenadili kako su me odbili i samo su izabrali povrsne zadnje nalaze a prethodne nisu ni pogledali.

Mišljenja sam da su zadnji nalazi itekako bitni, jer zdravstveno stanje je promjenjivo, pa ako Vam je prije bilo ˝loše˝, a po zadnjim nalazima Vam je stanje ˝bolje˝, tada uistinu nema razloga da komisija to ne uzima u obzir. Ukoliko smatrate da njihovo obrazloženje odluke nije ispravno ili potpuno, to Vam može biti temelj za žalbu, te ukoliko imate nekakve nove okolnosti koje pobijaju te njihove navode.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zadnji nalazi su isti,cak i gori jer dogodila mi se i prometna nezgoda,smrtni slucajevi i preporuke za dnevnu psih.bolnicu ali napisala sam zalbu i pitam ih pitanje ko ce mi ponuditi  poslove ako imam ovakve nalaze psihoterapije i potvrdu od dr.opce prakse da nisam radno spos.i da li me burza moze slati na poslove ako je ulozena zalba na ovo rjesenje,i da li hzzo moze  donijeti rjesenje drugacije na osnovu moje zalbe tj da mi bar bude djelomicna radna spos. Ili ce samo potvrditi isto ovo da sam radno spos.i kako ce me bilo koji poslodavac zaposliti kad mu pokazem ove potvrde psihijatar pa radno nije sposobna.Hvala unaprijed

 

I da li ce burza cekati rjesenje zalbe ili ce mi nuditi poslove sada na osnovu ovog rjesenja od mirovinskog,tvrtkova.Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , mejna je napisao:

i da li me burza moze slati na poslove ako je ulozena zalba na ovo rjesenje,

Da, mogu.

prije 2 sati , mejna je napisao:

i da li hzzo moze  donijeti rjesenje drugacije na osnovu moje zalbe

Također, mogu. Zato i služi žalba.

prije 2 sati , mejna je napisao:

i kako ce me bilo koji poslodavac zaposliti kad mu pokazem ove potvrde psihijatar pa radno nije sposobna.

Ovi dokumenti su Vaši privatni dokumenti i niste ih dužni nikome pokazivati.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ali ako me burza bude slala na poslove moraću pokazati svoje nalaze da nisam radno sposobna, da li mi u tom slučaju burza može nešto poduzimati hvala 

 

Ovo me i jest zločesta savjetnica napravila i poslala na te komisije namjerno, i sad će na osnovu ovog rješenja me namjerno slati na poslove za koje nisam spremna ni sposobna 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Psihoterapije,dnevna psih.bolnica bolest noge,koljena,rame ,vratna kealjeznica,prometna nezgoda,neurolog,fizijatar i u psihoterapijskim nalazima pise da nisam za rad,a od dr opce medicine potvrda da nisam radno sposobna

 

U tvrtkovoj su uzeli samo par zadnjih nalaza na razmatranje a ja cu sada uz zalbu priloziti sve ono sto oni nisu uzeli a kakve ce mi rezultate donijeti i rjesenje pitam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , mejna je napisao:

U tvrtkovoj su uzeli samo par zadnjih nalaza na razmatranje a ja cu sada uz zalbu priloziti sve ono sto oni nisu uzeli a kakve ce mi rezultate donijeti i rjesenje pitam

To Vam nitko od nas ne može reći. Svakako kompletirajte žalbu sa što više nalaza i dostavite im na odlučivanje. Ukoliko ne budete zadovoljni odlukom po žalbi, uvijek možete ponovno pokrenuti postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, mejna je napisao:

Danas sam dobila lijecnicku potvrdu od dr opce prakse da se lijecim i da nisam radno sposobna zasto mirovinsko ne postupa po tom pitam Vas zar to nije veliki dokaz

Doktor opće prakse nije ovlašten utvrđivati gubitak radne sposobnosti (niti potpune, niti djelomične), on samo utvrđuje da trenutno niste sposobni za rad, a to nipošto ne znači da ste potpuno ili djelomično radno nesposobna osoba. Ne dolazi se do ovog statusa tako lako. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, mejna je napisao:

Ali odgovorili ste mi da mogu pokrenuti novi pistupak nakon zalbe ako ne budem zadovoljna hvala

Možete, ali ponavljati postupka stalno sa istim argumentima, nema smisla. Znači, možete pokrenuti novi postupak, ali trebalo bi prikupiti dodatne nalaze, a to sve radite u suradnji i po preporuci svoga doktora opće medicine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, mejna je napisao:

Hvala puno ja ću predati žalbu sa svim nalazima koje su izostavili pogledati

Nema potrebe da uz žalbu dostavljate iste nalaze koje ste im već dostavili u postupku. 

, mejna je napisao:

kakve nalaze treba imati da dobijem rješenje djelomična nesposobnost 

Ovo ćete morati pitati svog doktora opće medicine i u dogovoru s njim prikupljati takve nalaze.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Molim Vas za pomoć mirovinsko mi je odbilo moju žalbu, bez veze mi opisuje samo nalaz od psihijatra a ostale nalaze od fizijatra,neurologa kardiologa i to zanemaruje, uglavnom imam pravo napisati tužbu,upravni spor  pitam Vas što mi može pozitivno riješiti ta tužba i da li da ju napišem, i da li.mi savjetnica može nuditi poslove iako imam nalaze od mog dr opće prakse nije radno sposobna i to je prošli put uzela zajedno sa odbijenicom od mirovinskog i pitala me je koliko puta idem kod psihijatra,rekla sam jedanput do dva puta mjesečno kako i jest. Što sad da poduzmem za moju dobrobit? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mirovinsko Vam ne mora dati tu dokumentaciju, jer se pretpostavlja da sve to Vi imate u kopiji, što ste predali mirovinskom, ali ipak, ako nemate, HZMO mora predati cijeli spis svog predmeta sudu na zahtjev. Rješenja koja su na snazi su konačna, pa Vas burza može slati na poslove, ako sam dobro razumjela sadržaj tih rješenja. Sud će Vas pozvati barem na jedno ročište, ali će pretežito rješavati prema Vašoj dokumentaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno meni su dali preporuku sa hzmo pravnik da nemam osnove za tuzbu jer mi u donesenom rjesenju pise da moje lijecenje traje i dalje te kad bi moje lijecenje bilo okoncano onda hzmo donosi rjesenje kao o mojoj sposobnosti a da ja mogu za 6 mj opet podnijet zahtjev za rjesenjem o rs i da burza ne bi trebala me slati na poslove samo da i dalje idem doktorima te da ce mi tuzba izazvati trosak placanja sudskih troskova jer sud ce donijeti ista rjesenja kao hzmo pitam Vas da li je ovo tocno i da li da idem s tuzbom?hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija