Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

Freckle

Roditeljski dopust i mirovanje radnog odnosa

Preporučene objave

U planu mi je, nakon roditeljskog dopusta zatražiti mirovanje radnog odnosa do djetetove treće godine, tj. uzeti neplaćeno. Može li moj suprug, u periodu dok sam ja na neplaćenom, koristiti roditeljski dopust (ona neprenosiva 2 mjeseca)?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Mislim da ne može, jer se na početku roditeljskog dopusta morate izjasniti koji će od roditelja koristiti roditeljski dopust. Dakle, ako ste Vi već iskoristili roditeljski dopust, suprug ga više ne može koristiti. No svakako to još pitajte u svojoj ispostavi HZZO-a.

Podijeli ovu objavu

2 mjeseca su neprenosiva, i suprug ih ima pravo iskoristiti do djetetove osme godine. Zanima me može li ih koristiti dok sam ja na neplaćenom?

Podijeli ovu objavu

Vremenska potpora

Zaposleni ili samozaposleni roditelj nakon navršenih 6 mjeseci života djeteta ima pravo na roditeljski dopust, koji može koristiti do osme godine života djeteta.  Pravo na roditeljski dopust je osobno pravo oba zaposlena ili samozaposlena roditelja, koje oni koriste u trajanju od 8 (za prvo, drugo rođeno dijete), odnosno 30 mjeseci (za rođene blizance, treće i svako sljedeće dijete). U pravilu oba roditelja koriste roditeljski dopust, svaki u trajanju od 4 ili 15 mjeseci (ovisno o broju rođene djece), no ukoliko sukladno dogovoru, pravo na roditeljski dopust koristi samo jedan roditelj, isti koristi roditeljski dopust u trajanju od 6, odnosno 30 mjeseci.

Evo ja ne znam. Ako ćete oboje koristiti roditeljski dopust, onda on može koristiti 4 i Vi 4, jedno za drugim, time da je nebitno kakav je Vaš status dok on koristi roditeljski dopust. 

Podijeli ovu objavu

Hvala Vam! To su uvijek korisne informacije :)

Meni je, konkretno, bitno samo možemo li oboje u isto vrijeme koristiti različita prava (roditeljski dopust i mirovanje radnog odnosa), za isto dijete.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad