Jump to content

Ovrha za sudske troškove


Sosten

Preporučene objave

Poštovani

Po pravomoćnosti sud.presude bio sam dužan tuzitelju platiti sudske troskove.Rok je bio 15 dana.Tuzitelj se ne javlja a ja ne znam na koji način da mu platim .Da li ga ja moram potraziti i posjetiti ga ili on ima vremena 10godina da se javi ili da samo pokrene ovrhu bez da me prethodno obavijesti.Zapravo moje pitanje se svodi nato da li prije ovrhe zakon obvezuje vjerovnika da se javi dużniku prije pokretanja ovrhe kod suda ili bilježnika.

Hvala lijepa na odgovoru

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 24 minuta, Sosten je napisao:

Hvala na odgovoru ,ali ne vidim neku logiku.Ovrha bi se trebala primjenjivati onda kad se oglušite na obvezu plaćanja.

Pa upravo to ste Vi napravili. Niste u paricijskom roku od 15 dana dobrovoljno podmirili svoju obvezu, a kada se obveze dobrovoljno ne podmiruju tada vjerovnik može u ovršnom postupku tražiti njihovo prisilno namirenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispričvam se ali moram ovo pojasniti .Na koji račun da platim ili predam gotovinu kad se osoba izgubila .Da ja tragam za njom.Znači on nije imao zakonsku obvezu kad nije primio novac da me opomene.I sad on se po zakonu može sjetiti za deset godina i ovršti me. Oprosyite ali to su neki nedorečni zakoni.ŽELIM to ovaj čas platititi molimVas reci te mi modus operandi.

Hvala na pažnji i srdačan pozdrav,

Sosten

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 26 minuta, Sosten je napisao:

Na koji račun da platim ili predam gotovinu kad se osoba izgubila

Ukoliko ne možete doći do broja računa za uplatu dugovanja, pošaljite sudu podnesak u kojemu tražite da od druge strane pribavi broj računa i ostale podatke koji su potrebni da bi u što kraćem roku postupili po sudskoj odluci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala punoo. Upravo sam stupio u kontakt preko posrednika.Odgovor je sad necu provoditi ovrhu nego vec kad se sjetim imam vremena.I sad kako da ga prsilim .Da mu mozda posaljem preko neke agencije .I sto ako nece preuzeti.Naravno da ne zelim imati neki dug deset godina.Mozda covjek uziva da mu jenetko duzan anasudu odnosno zakonu ima podrsku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija