Jump to content

Javna drugostupanjska rasprava


macak_15

Preporučene objave

Pozdrav,

je li uobičajeno da drugostupanjski sud obavještava okrivljenika da će se održati rasprava o žalbi, da je rasprava javna. Nikad nisam to vidio, obično se sve obavi bez javnosti. Moram naglasiti, ne radi se o nekakvom teškom kaznenom djelu niti zatvorskoj kazni, a rasprava je udaljena najdalje moguće, 400 km. Znači li to da okrivljenik mora pristupiti. Nigdje ne piše da će drugostupanjski sud ispitati okrivljenika. Ako okrivljenik ne pristupi, hoće li mu to naštetiti? Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kaže da se sjednica vijeća može održati i bez prisutnosti stranaka koje su o njoj bile obaviještene, nema kazne.

Međutim, ako okrivljenik sam nije u žalbi tražio da ga se pozove, a vijeće ga je pozvalo, to znači da je vijeće mislilo da će mu prisutnost okrivljenika pomoći razjasniti neke stvari, a to znači da je vjerojatno našlo neke okolnosti u korist okrivljenika. Ja bih, da sam okrivljenik, prisustvovala toj sjednici, jer tko zna što mu može pomoći da kazna za njega bude blaža ili da čak bude oslobođen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Kaže da se sjednica vijeća može održati i bez prisutnosti stranaka koje su o njoj bile obaviještene, nema kazne.

Međutim, ako okrivljenik sam nije u žalbi tražio da ga se pozove, a vijeće ga je pozvalo, to znači da je vijeće mislilo da će mu prisutnost okrivljenika pomoći razjasniti neke stvari, a to znači da je vjerojatno našlo neke okolnosti u korist okrivljenika. Ja bih, da sam okrivljenik, prisustvovala toj sjednici, jer tko zna što mu može pomoći da kazna za njega bude blaža ili da čak bude oslobođen.

Ne, nije tražilo, samo je poslana obavijest. Ne piše poziv, nego na vrhu dopisa navedeno baš obavijest: tog i tog datuma u toj vijećnici održat će se javna sjednica drugostupanjskog vijeća.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija