Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

asimicko

Oporuka

Preporučene objave

Pozdrav,

bila sam jedan od svjedoka kada je stric uslijed bolesti ali, pri zdravoj svijesti mojoj prijateljici pred 3 svjedoka usmeno izrekako kako "Ostavlja sve svoje".Stric je nepismen, ali smo isprintali Oporuku te naveli njegovu izjavu kako sve svoje ostavlja nećakinji, te naveli nekretnine na koje se to odnosi i prisutne svjedoke kao i datum potpisivanja. Stric je također oporuku ovjerio otiskom desnog kažiprsta, te smo mi kao svjedoci potpisali vjerodostojnost izjavljenoga. Oporuku smo umnožili po jedan primjerak svjedocima dok je original ostao prijateljici.

Tjedan dana nakon Oporuke stric je preminuo i nema izravne nasljednike (suprugu niti djecu),ima braću i njihovu djecu koji ne osporavaju oporuku, ostavinska rasprava još nije održana.

Da li je ova oporuka pravovaljana i provediva, te koja je procedura za ostavinsku raspravu, moramo li se mi kao svjedoci javiti nadležnom JB te priložiti primjerak oporuke?

Hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
, asimicko je napisao:

Da li je ova oporuka pravovaljana

Iz opisanog je konkretna oporuka najbliža onoj iz čl. 31 Zakona o nasljeđivanju, no prosudite sami da li ista udovoljava uvjetima za pravnu valjanost. 

IMG_20191103_180713.png

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad