Jump to content
J888

Prijevremena mjera na alimentaciji

Preporučene objave

Pozdrav, 

bivsi mi je stavio privremenu mjeru na alimentaciju zbog umanjenja same. Ostavio je samo minimalni iznos za jedno dijete, dok sa drugim tek namjerava ući u spor. Znaci drugo dijete trenutno neće primati alimentaciju do daljnjeg. Dobila sam različite odgovore vezane za ovrhu. Smijem li ga ovršiti? Kakve su posljedice za mene? Kako smije do daljnjeg isključiti jedno dijete, a ja ga ne smijem ovršiti? Totalno nehumano. Navodi također da ću vjerojatno  pokušati ići na ovrhu, al neosnovano jer je sve podmirio. Sto bi to trebalo značiti? 

hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Znači, možete ga ovršiti, ako dobrovoljno ne podmiruje obvezu, ali samo do visine koju dopušta privremena mjera. Mišljenja sam da ste trebali uložiti žalbu na ovu mjeru s obzirom da od ovakvih primanja ne možete podmirivati svoje osnovne potrebe.

Podijeli ovu objavu

prije 3 sati , J888 je napisao:

Žalba je predana, nadam se na vrijeme. Može li to spriječiti privremenu mjeru?

Ne, točka 3. rješenja jasno kaže da žalba ne odgađa provedbu privremene mjere. Ali po žalbi nadležan drugostupanjski sud odlučuje hitno.

Podijeli ovu objavu

prije 7 sati , J888 je napisao:

Znaci to može potrajati mjesecima ...

Može, ali i ne mora. Pratite svoj spis, požurujte slanje na županijski sud radi što bržeg odgovora na žalbu, pa ako zapne na županijskom sudu, požurujte i njihov radi s obzirom na specifične okolnosti o kojima ovisi egzistencija Vas i djece.

Podijeli ovu objavu

Pozdrav, 

od prijedloga za privremenu mjeru mi uredno sjeda cijeli iznos alimentacije. Znaci li to da je sud odbio prijedlog? Znam da je glupo pitanje ali moram znati hoću li i sljedeći mjesec dobiti cijeli iznos. Hvala 

Podijeli ovu objavu

, J888 je napisao:

od prijedloga za privremenu mjeru mi uredno sjeda cijeli iznos alimentacije. Znaci li to da je sud odbio prijedlog? 

Da li je u odnosu na ovaj prijedlog za privremenu mjeru sud donio odluku? Na što ste se točno žalili, na koji odluku?

Podijeli ovu objavu

prije 2 sati , J888 je napisao:

Žalba za umanjenje alimentacije i prijedlog za privremenu mjeru.

Na prijedloge se ne mogu ulagati žalbe. Je li doneseno konačno rješenje u pogledu tužbe i privremene mjere?

Podijeli ovu objavu

odvjetnica je reagirala na tužbu u koji je navedeno da ne pristajemo na manju alimentaciju i da privremena mjera nije potrebna jer gospodin nije materijalno ugrožen. Ni ja ne razumijem , zato pitam.

Podijeli ovu objavu

Prije 58 minuta, J888 je napisao:

odvjetnica je reagirala na tužbu u koji je navedeno da ne pristajemo na manju alimentaciju i da privremena mjera nije potrebna jer gospodin nije materijalno ugrožen.

To je onda odgovor na tužbu, a ne žalba na presudu. Dok se ne donese odluka bilo o privremenoj mjeri ili o tužbi, do tada ćete dobivati punu alimentaciju tj. dosadašnji presuđeni iznos.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad