Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

J888

Prijevremena mjera na alimentaciji

Preporučene objave

Pozdrav, 

bivsi mi je stavio privremenu mjeru na alimentaciju zbog umanjenja same. Ostavio je samo minimalni iznos za jedno dijete, dok sa drugim tek namjerava ući u spor. Znaci drugo dijete trenutno neće primati alimentaciju do daljnjeg. Dobila sam različite odgovore vezane za ovrhu. Smijem li ga ovršiti? Kakve su posljedice za mene? Kako smije do daljnjeg isključiti jedno dijete, a ja ga ne smijem ovršiti? Totalno nehumano. Navodi također da ću vjerojatno  pokušati ići na ovrhu, al neosnovano jer je sve podmirio. Sto bi to trebalo značiti? 

hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Što znači da je ˝stavio privremenu mjeru?˝, da ju je samo predložio ili da je doneseno rješenje o privremenoj mjeri? Koje ste radnje poduzeli u odnosu na njegove postupke?

Podijeli ovu objavu

Znači, možete ga ovršiti, ako dobrovoljno ne podmiruje obvezu, ali samo do visine koju dopušta privremena mjera. Mišljenja sam da ste trebali uložiti žalbu na ovu mjeru s obzirom da od ovakvih primanja ne možete podmirivati svoje osnovne potrebe.

Podijeli ovu objavu

prije 3 sati , J888 je napisao:

Žalba je predana, nadam se na vrijeme. Može li to spriječiti privremenu mjeru?

Ne, točka 3. rješenja jasno kaže da žalba ne odgađa provedbu privremene mjere. Ali po žalbi nadležan drugostupanjski sud odlučuje hitno.

Podijeli ovu objavu

prije 7 sati , J888 je napisao:

Znaci to može potrajati mjesecima ...

Može, ali i ne mora. Pratite svoj spis, požurujte slanje na županijski sud radi što bržeg odgovora na žalbu, pa ako zapne na županijskom sudu, požurujte i njihov radi s obzirom na specifične okolnosti o kojima ovisi egzistencija Vas i djece.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad