Jump to content

Prekršajna prijava


xal23

Preporučene objave

Pozdrav svima,

doselio sam se u Zagreb 1.10.2019. Nedugo nakon toga na vrata mi je pokucao inkasator HRT-a. Pitao me da li tu živim i ja sam rekao da sam se tek doselio i mislio sam da je predstavnik stanara pa sam mu rekao svoje ime i prezime (jako glupo od mene). Rekao je da je iz HRT-a i sve mi je bilo odma jasno, rekao sam da nemam nikakvi audiovizualni uređaj i da ga ne puštam u stan jer nema zakonske osnove da šeta po mom stanu. Na to mi je on rekao da tu zakon ne staje i da ću ja dobiti dalje sve poštom. Tjedan dana nakon toga mi je došlo taj papir, prekršajna prijava od 240 kuna gdje piše da moram platiti zaostale pretplate od 8 mjeseca nadalje. Prvo, niti sam ga u kuću pustio, niti sam u Zagrebu bio prije listopada, niti sam još prijavljen na novu adresu. Prijavljen sam u Splitu kod roditelja koji plaćaju RTV pretplatu. 

 

Moje pitanje je, da li da im se uopće javljam glede toga. Dakle taj lik ima samo moje ime i prezime, na pismu je napisao Ivo Ivić, na vratima Horvat. Dakle nema moj OIB, nema ništa po ćemu bi oni mene stvarno mogli ovršit na FINI. Namjeravao sam prijavljivati boravište ali sad ne znam da li da i to radim. Uglavnom, ako ja njima sad dođem na Prisavlje i kažem da sam prijavljen u Splitu gdje plaćamo RTV, oni će automatski dobiti od mene sve moje podatke s kojima me kasnije opet mogu maltretirati na vratima itd. Ako ne odem i samo ignoriram tu prekršajnu prijavu, da li išta mogu napraviti? Da li mogu slati policiju jer imaju osnovane sumnje da osoba na toj adresi nije prijavljena itd? 

 

Još mi nije jasno kako si daju za pravo da mi pošalju prijavu na kojoj piše da imam prijemnik ako u stan uopće ušli nisu? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, xal23 je napisao:

Tjedan dana nakon toga mi je došlo taj papir, prekršajna prijava od 240 kuna gdje piše da moram platiti zaostale pretplate od 8 mjeseca nadalje.

Je li Vam to došlo preporučeno?

, xal23 je napisao:

Moje pitanje je, da li da im se uopće javljam glede toga.

Ima li ta prijava kakvu pouku o pravnom lijeku?

, xal23 je napisao:

Dakle nema moj OIB, nema ništa po ćemu bi oni mene stvarno mogli ovršit na FINI.

Zato što ima pravni interes vrlo lako uz ime i prezime koje posjeduje može doći do Vašeg OIB-a.

, xal23 je napisao:

Da li mogu slati policiju jer imaju osnovane sumnje da osoba na toj adresi nije prijavljena itd? 

Mogu poslati terensku provjeru tamo gdje ste prijavljeni, da se utvrdi, da li tamo i uistinu živite.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Borbena7 je napisao:

Je li Vam to došlo preporučeno?

Ima li ta prijava kakvu pouku o pravnom lijeku?

Zato što ima pravni interes vrlo lako uz ime i prezime koje posjeduje može doći do Vašeg OIB-a.

Mogu poslati terensku provjeru tamo gdje ste prijavljeni, da se utvrdi, da li tamo i uistinu živite.

 

Nije mi došlo preporučeno.

Kako netko uz ime i prezime osobe može doći do mog OIB-a, kad ne zna ni kad sam rođen, ni gdje živim, ništa o meni. Ljudi s mojim imenom i prezimenom ima barem 100 u državi.

Opet, kako će slati provjeru kad ništa ne znaju?

 

Da li je netko imao iskustva s ovim i kako su to riješili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija