Jump to content

Dali postoji Zakonski rok za odgovor od odvjetničkog društva ?


bubmar

Preporučene objave

bok,

kao sam naslov teme, dali postoji zakonski rok za odgovor od odvjetničkog društva ?

ako da, po kojem zakonu.

Naime, nedavno sam sklopio ugovor kod HT-a, i kod sklapanja ugovora su mi rekli da nemam dugova i da je sve ok.

Međutim 10 dana kasnije se je pojavilo da imam dug od 100kn.... i meni je to bilo čudno i idem pogledati svoju dokumentaciju,

i tamo sam lijepo pronašao pravomočno rješenje od općinskog suda gdje se navodi da ja to nisam dužan platiti.

i naravno ja pošaljem e-mail ht-u na prigovore i priložim pravočno rješenje, međutim oni su mi rekli da nažalost oni ne mogu ništa

napraviti. da ja moram kontaktirati odvjetnika na e-mail koji su naveli. ja sam poslao e-mail odvjetniku i priložio i njemu rješenje

ali evo odvjetnik ne odgovara... a dug stoji...

te sam dodatno provjerio na stranici: http://e-predmet.pravosudje.hr/

i tamo lijepo piše:

Dodatni status predmeta NE
help.png
Izjavljena žalba
NE
help.png
Spis na višem sudu

NE

 

a Datum pravomoćnosti odluke je iz 2017.... znači skoro 3 godine, a odvjetnik nije obavijestio HT da nisam dužan dug platiti.

dok istovremeno da je odluka bila u njihovu korist, već bi me ovršili isti dan...

hvala

lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Borbena7 je napisao:

Nisu Vam dužni odgovoriti.

i što bi ja sada trebao napraviti ?

Hrvatski telekom ne može ništa bez odvjetničkog društva, a odvjetničko društvo ne reagira...

a da ne pričam da u 3 godine nije obavijestio Hrvatski telekom, da je dugovanje nepostoječe.

izgleda da mi jedino preostaje da zatražim pomoć putem emisije Provjereno, i sl...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 50 minuta, Borbena7 je napisao:

Onda tu pravomoćnu presudu dostaviti ovrhovoditelju direktno uz popratni dopis da oni sa svojim punomoćnikom urede stvarno stanje dugovanja sukladno sudskoj odluci, jer da to nije Vaš posao, kao ni dužnost.

budem tako poslao e-mail Hrvatskom telekomu. pa ću vidjeti što će odgovoriti

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , Borbena7 je napisao:

Pošaljite im pisano, preporučeno i sa povratnicom uz ovjerenu presudu.

mogu im i tako poslati. međutim dali ima razlike ?

jer sam im poslao na ovaj e-mail: prigovori@t.ht.hr

https://faq.hrvatskitelekom.hr/pages/category.xhtml?question=119153970

a sada dodatno ako idem slati običnom poštom, onda moram trošiti novac za ovjeru presude...

što znači da moram financirati nerad odvjetničkog društva koji u 3 godine nije postupio po presudi.

radije ću pokuštati ovim putem, ali ako neide. onda ide prijava HAKOM-u, objava u emisiju Provjerenu itd...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija