Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

Sign in to follow this  
marina.m7

Komplikacije u trudnoći i godišnji odmor

Preporučene objave

Pozdrav, tokom radnog odnosa sam ostala u drugom stanju. Počela sam raditi 1.7.2019., a ugovor mi ističe 31.5.2020. Početkom 2.mj ću na obavezne komplikacije u trudnoći. Hocu li imati pravo i obvezu iskoristiti novi godišnji odmor iz 2020.i kada s obzirom da mi se ugovor neće produžiti.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Sukladno čl. 78. st. 2. Zakona o radu, ostvarit ćete pravo na razmjerni dio GO za 2020 (za 5 mjeseci rada), obzirom da Vam prestaje radni odnos.

Sukladno čl. 82. poslodavac Vam mora isplatiti naknadu za neiskorišteni GO sukladno broju dana neiskorištenog razmjernog GO.

Godišnji nećete moći fizički koristiti jer se komplikacije i obvezni rodiljni dopust ne mogu prekidati.

Podijeli ovu objavu

Stari možete, za novi nije uobičajeno da se daje unaprijed u siječnju za tekuću godinu, no nema prepreka. Ono što Vi morate znati je da o korištenju odlučuje isključivo poslodavac uz iznimku 1 dana koji možete koristiti uz najavu poslodavcu kada želite, te kao drugo da ako Vam poslodavac ne omogući fizičko korištenje, da isti mora isplatiti neiskorišteni dio/dijelove GO u slučaju prestanka radnog odnosa.

Tako da poslodavac mora odvagnuti što mu se Više isplati....

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this