Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

tonyx

Jednostavni stečaj i otpis dugova

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Molio bih za jednu pomoć ili informaciju. Dakle, krajem 10. mjeseca sam dobio rješenje od Općinskog suda da se oslobađam od preostalih obveza u odnosu na osnove za plaćanje. Bio sam na FINI i kod njih su svi dugovi maknuti, tj. na nuli sam. Ali, SVEA EKONOMI, koja je bila upisana i u FINI, skida direktno dio primanja i od poslodavca. Zanima me da li bi trebali povući taj nalog za obustavu plaće s obzirom da Rješenje o ovrhi broj xxxxx/yyyy koje su poslali poslodavcu, sud poništio, tj. oslobodio me od daljnjeg plaćanja.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

A obzirom da ste oslobođeni od te obveze i u odnosu na tog vjerovnika, rješenje koje ste zaprimi od suda dostavite svom poslodavcu, pa neka on zatraži službeno očitovanje od ovrhovoditelja i neka Vas upozna sa podatkom, koliko je duga naplaćeno temeljem te osnove od koje ste oslobođeni.

Podijeli ovu objavu

To sam danas napravio i dobio sam potvrdu gdje piše koliko je uplaćeno u korist SVEA EKONOMI. Pretpostavljam da SVEA neće dobiti to rješenje. Da li ih ja moram kontaktirati i poslati to? Ili će se svejedno oni naplatiti do kraja?

Podijeli ovu objavu

Prije 1 minutu, tonyx je napisao:

Pretpostavljam da SVEA neće dobiti to rješenje.

Dobili su rješenje kao vjerovnici u postupku i to preko e-oglasne ploče.

Prije 1 minutu, tonyx je napisao:

Da li ih ja moram kontaktirati i poslati to?

Kontaktirajte ih, ali samo pisanim putem i to slati isključivo samo preporučeno sa povratnicom.

Prije 2 minuta, tonyx je napisao:

Ili će se svejedno oni naplatiti do kraja?

Tražite ih pismeno da se očituju o svome postupanju, zatim da hitno povuku prisilnu naplatu potraživanja preko plaće i da Vam sukladno odredbama Ovršnog zakona u roku 8 dana od dana zaprimanja Vašeg pismena vrate sva nezakonito naplaćena sredstva zajedno sa pripadajućom zakonskom zateznom kamatnom stopom, jer ćete u protivnom svoja prava potraživati na sudu i to u protuovršnom postupku sukladno čl. 62. Ovršnog zakona.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad