Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

Sign in to follow this  
Kiki2929

odbijanje liječenja od ovisnosti o marihuani

Preporučene objave

Pozdrav,dobio sam poziv da se javim na sud kako bi me uputili na liječenje od ovisnosti...naravno, na sudu ću se pojaviti, no zanima me sljedeće...

budući da radim ne mogu na to dolaziti pa me zanima da li je po vama ok da sutkinji kažem da ne mogu na to ići zbog posla i da mi odma taj dan kada dođem tamo to pretvori u novčanu kaznu ili će me dodatno malretirati sa tim glupim odlascima na pišanje a kao što sam napisao ne mogu, čudno mi je jer sam shvatio da neki ljudi odmah dobiju poziv iz bolnice? Lijep pozdrav, hvala.

slika 2.jpg

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

imam još jedno pitanje...ako ja odradim to liječenje da li mi se briše iz prekršajne evidencije ono što bi inače bilo 3 god od datuma presude ili mi svejedno to traje 3 god? Hvala,

i drot13, da li imaš sigurnu informaciju da je to tako, po konkretnom primjeru? Našao sam u zakonu o suzbijanju zloupotrebe droga 

https://www.zakon.hr/z/293/Zakon-o-suzbijanju-zlouporabe-droga 

čl.64. stavak 7 ) Počinitelj koji ne postupa u skladu s izrečenom zaštitnom mjerom iz stavka 2-5. ovog članka kaznit će se za prekršaj novčanom kaznom u iznosu od najmanje 3000 kn 

ili zatvorom 10 dana, znači oko 3000 kn bi morao platiti? i da li postoji mogućnost smanjenja kazne na 2/3? Riječ je o prvom prekršaju a u članku 6 piše kao ono da može zaštitna mjera bez novčane kazne što je meni izrečeno, ali po toj logici onda se to ne odnosi na članak 6 nego od 2-5., znači morao bih platiti i kaznu za posjedovanje i za nepostupanje po izrečenoj mjeri? 

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Plaćaš samo po nepostupanju po mjeri, a da bi došlo do te kazne, moraš dobiti uputnicu i ne odazvati se, nema prečaca.

Imat ćeš pravo na plaćanje 2/3 kazne.

Rehabilitacija će nastupiti 3 godine od plaćanja te kazne.

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this  

  • Online korisnici

    No members to show



×