Jump to content

Najam stana


309

Preporučene objave

Poštovani, molim savjet

Dakle, bivši suprug živi u stanu kojeg je vlasnica naša malodobna kći a koja nakon rastave živi samnom. Bivši i ja imamo pravo doživotnog uživanja u tom stanu a ja sam sa kćeri podstanar. Znam da se stan ne može prodati,ali se zato može iznajmiti. To je bivši očito i napravio jer je otvorio firmu na toj adresi i vjerojatno u ime firme si isplačuje najmninu. 

Da li je on to mogao napraviti bez moje suglasnosti i kako to provjeriti?

S njim ne kontaktiram jer ima zabranu bilo kakvog kontakta sa mnom.

Hvala za odgovore

Lijep pozdrav

uređeno: od 309
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U tom slučaju zastupanje djeteta u vezi s njegovom vrjednijom imovinom, odnosno imovinskim pravima valjano je ako roditelj koji zastupa dijete dobije pisanu suglasnost drugog roditelja koji ostvaruje roditeljsku skrb, odnosno Vas i ako dobije odobrenje suda u izvanparničnom postupku. Najbolje da se obratite nadležnom CZSS.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo, bila sam na CZSS-u i tamo mi je pravnica rekla da to nije u njihovoj nadležnosti da se oni bave obiteljskim problemima o ovo da je imovinsko pravni. Uputila me na Poreznu upravu i tamo mi je pravnik rekao da je kod njih sve čisto da će dijete pošto je vlasnik stana dobiti rješenje za plačanje poreza a nije mi jasno kako će ona plaćati. Rečeno mi je da od bivšeg tražim plačanje najamnine za to što je na adresu stana otvorena firma.

Kako da dijete dobije svoje što joj pripada?

Sa bivšim ne smijem kontaktirati jer ima zabranu.

Da li da prijavim policiji ili?

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija