Jump to content

5dc166bde45d9_hkzupma4.png.9590e296d178dd1c80ff94d41d2e91a8.png Hrvatsko udruženje za kaznene znanosti i praksu, u suradnji s Vijećem Europe, vas poziva na  XXXII. redovno savjetovanje, pod nazivom "JAČANJE UČINKOVITOSTI KAZNENOG POSTUPKA PRIMJENOM STANDARDA EUROPSKOG SUDA ZA LJUDSKA PRAVA", koje će se održati od 5. do 7. prosinca 2019., u hotelu Remisens Premium Hotel Kvarner u Opatiji.  Preuzmite PROGRAM XXXII. REDOVNOG SAVJETOVANJA, Opatija.pdf i prijavite se za sudjelovanje.

309

Najam stana

Preporučene objave

Poštovani, molim savjet

Dakle, bivši suprug živi u stanu kojeg je vlasnica naša malodobna kći a koja nakon rastave živi samnom. Bivši i ja imamo pravo doživotnog uživanja u tom stanu a ja sam sa kćeri podstanar. Znam da se stan ne može prodati,ali se zato može iznajmiti. To je bivši očito i napravio jer je otvorio firmu na toj adresi i vjerojatno u ime firme si isplačuje najmninu. 

Da li je on to mogao napraviti bez moje suglasnosti i kako to provjeriti?

S njim ne kontaktiram jer ima zabranu bilo kakvog kontakta sa mnom.

Hvala za odgovore

Lijep pozdrav

Uređeno od 309

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
, 309 je napisao:

Da li je on to mogao napraviti bez moje suglasnosti i kako to provjeriti?

U odluci kojom je odlučeno da to dijete živi s Vama, da li se negdje navodi tko je ovlašten zastupati to dijete tj. da li je negdje naznačeno da to radite isključivo Vi ili zajednički oba roditelja.

Podijeli ovu objavu

U tom slučaju zastupanje djeteta u vezi s njegovom vrjednijom imovinom, odnosno imovinskim pravima valjano je ako roditelj koji zastupa dijete dobije pisanu suglasnost drugog roditelja koji ostvaruje roditeljsku skrb, odnosno Vas i ako dobije odobrenje suda u izvanparničnom postupku. Najbolje da se obratite nadležnom CZSS.

Podijeli ovu objavu

Hvala na odgovoru

Sa time sam upoznala socijalnu radnicu koja nam je u nadzoru obitelji, ali da oni tu ne mogu ništa. Možda da pitam pravnicu CZSS-a?

Mogao je od suda tražiti bez mog znanja odobrenje?

Podijeli ovu objavu

prije 1 sat, 309 je napisao:

Možda da pitam pravnicu CZSS-a?

Pitajte, to im je posao.

prije 1 sat, 309 je napisao:

Mogao je od suda tražiti bez mog znanja odobrenje?

Nije, morali ste biti upoznati s ovim pravnim poslom.

Podijeli ovu objavu

Evo, bila sam na CZSS-u i tamo mi je pravnica rekla da to nije u njihovoj nadležnosti da se oni bave obiteljskim problemima o ovo da je imovinsko pravni. Uputila me na Poreznu upravu i tamo mi je pravnik rekao da je kod njih sve čisto da će dijete pošto je vlasnik stana dobiti rješenje za plačanje poreza a nije mi jasno kako će ona plaćati. Rečeno mi je da od bivšeg tražim plačanje najamnine za to što je na adresu stana otvorena firma.

Kako da dijete dobije svoje što joj pripada?

Sa bivšim ne smijem kontaktirati jer ima zabranu.

Da li da prijavim policiji ili?

Lp

Podijeli ovu objavu

Podnesite dopis toj firmi uime djeteta da potražuje najamninu toliko i toliko mjesečno, jer dijete ima obvezu na plaćanje poreza na najam, a ne ostvaruje prihod od te nekretnine. 

Policija će Vam također odgovoriti da oni ne rješavaju imovinskopravne probleme.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

• Online korisnici

No members to show