Jump to content

Podjela bračne stečevine


Malena ispod zvijezda

Preporučene objave

Poštovani,

kakva su prava mog supruga na stan kupljen na moje ime koji otplaćujemo moj otac i ja kreditom (otac otplaćuje 2/3,a ja 1/3).U startu otac mi je uplatio na račun 50000 eura za stan i to je prenešeno na banku,a ostatak otplaćujemo otac i ja na gore opisani način sve skupa 9 godina. Suprug nije sudjelovao u plaćanju kredita, popravcima, čak niti u režijama. Brak je sklopljen 2015., stan kupljen u 2016.,a razvod je u tijeku.Znam da je sud za imovinu neovisno o sudu za razvod,ali zanimaju me njegova eventualna potraživanja i što može dobiti od stana.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onaj dio za koji Vam je otac darovao novac je Vaša vlastita imovina, osim ako novac nije darovao za oboje. Onaj postotak koji je kupljen na kredit je vaša zajednička bračna stečevina, no ako bi suprug htio postotni udio u tom dijelu, Vaš otac bi mogao od njega potraživati povrat svog ulaganja u anuitete, slijedom čega bi suprug možda odustao od svog potraživanja. No svakako, komplicirana situacija i možda je najbolje postići dogovor. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija