Jump to content

Redovni otkaz od strane radnika


Bob77

Preporučene objave

Pozdrav. Trebam savjet u vezi otkaza. Radi se o sljedećem,zbog određenih okolnosti namjeravam dati redovan otkaz. Znači napisati otkazno pismo u dva primjerka i poslati poslodavcu preporučeno sa povratnicom. Zanima me sljedeće,dali mi poslodavac mora vratiti jedan primjer otkaza potpisan ili otkaz stupa na snagu od primitka otkaznog pisma,primitak pisma plus 30dana otkaznog roka? Naravno uz Zakonski otkazni rok koji je po ugovoru o radu 30 dana. Dali otkaz vrijedi ako poslodavac odbija potpisati otkazno pismo? U kojem roku me poslodavac mora odjaviti sa mirovinskog i ostalo,što mi od dokumenata mora vratiti i u kojem roku?

Unaprijed zahvaljujem za odgovore.

uređeno: od Bob77
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poslodavci znaju napisati vlastito pismo o prihvaćanju otkaza, ali stupa na snagu od trenutka dostave poslodavcu + 30 dana otkaznog roka. Naravno, Vas nitko ne može zadržati u radnom odnosu ako ste dali otkaz, ako ispunite sve obveze prema poslodavcu (pri čemu osobito mislim na rad za vrijeme otkaznog roka). Mora Vam sve isprave iz radnog odnosa (odjave i potvrdu o vrsti poslova koje ste obavljali) vratiti u roku od 15 dana od okončanja radnog odnosa, a odjavit će Vas vjerojatno odmah po okončanju radnog odnosa jer nema rezona da plaća doprinose za Vas za vrijeme nakon isteka radnog odnosa ako ne obavljate rad kod njega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Poslodavci znaju napisati vlastito pismo o prihvaćanju otkaza, ali stupa na snagu od trenutka dostave poslodavcu + 30 dana otkaznog roka. Naravno, Vas nitko ne može zadržati u radnom odnosu ako ste dali otkaz, ako ispunite sve obveze prema poslodavcu (pri čemu osobito mislim na rad za vrijeme otkaznog roka). Mora Vam sve isprave iz radnog odnosa (odjave i potvrdu o vrsti poslova koje ste obavljali) vratiti u roku od 15 dana od okončanja radnog odnosa, a odjavit će Vas vjerojatno odmah po okončanju radnog odnosa jer nema rezona da plaća doprinose za Vas za vrijeme nakon isteka radnog odnosa ako ne obavljate rad kod njega.

Čuo sam da je bilo slučajeva da poslodavac u inat nije želio odjaviti radnika sa mirovinskog,tu informaciju sam dobio od pravnice sa zavoda za zapošljavanje. Ako se to desi,tu počinju problemi. Mora se pokrenuti postupak u mirovinskom a to traje oko tri mjeseca,tri mjeseca nemožeš se zaposliti jer te novi poslodavac nemože prijaviti. Zeznuta situacija. Bojim se da mi poslodavac baš to ne napravi u inat jer nismo više u najboljim odnosima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , Potočnica je napisao:

Dajte jos provjerite sa HZMO, al mislim da bi vas novi poslodavac trebao moci prijaviti nakon sto ste pokrenuli postupak, bez obzira sto nije okoncan.

Provjerio sam, nemože me prijaviti niti mogu bilo kakva prava ostvariti dokle god se taj postupak ne okonča. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija