Jump to content

Hrvi 20%


bolerovk@gmail.com

Preporučene objave

Prije 1 minutu, bolerovk@gmail.com je napisao:

Pozz forumaši!!Zanima me šta znači 20%hrvi PRIVREMENO.Trenutno primam braniteljsku mirovinu -profesionalna 2000kn.pa me zanima dali će mi mjenjati mirovinu ili tek ako dobijem stalnu invalidnost. 

Tek kad dobiješ rješenje za trajno.kada DLP potvrdi 20% dobivaš invalidninu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 20.

U Prilogu 4. LISTA POSTOTKA OŠTEĆENJA ORGANIZMA – LISTA II koji je sastavni dio Uredbe o metodologijama vještačenja (»Narodne novine«, broj 67/17), u GLAVI IX – NEUROZE I PSIHOZE, točka 238. mijenja se i glasi:

»238. Psihički poremećaji vezani uz ratnu traumu (posttraumatski stresni poremećaj i trajne promjene osobnosti nakon ratnog PTSP) ako se utvrdi da prije rata nije bolovao od psihičkih poremećaja te ukoliko se tijekom ocjene oštećenja organizma isključe druga traumatska iskustva osim onih zadobivenih za vrijeme sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske. Kod odgođenog PTSP, koji se pojavio nakon 6 mjeseci ili kasnije od prestanka sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske, visina postotka ocjene oštećenja organizma ovisi o kontinuitetu i primjerenosti liječenja uz protokol sukladan medicinskoj znanosti:

 

a) lakog stupnja manje od 20%

b) srednjeg stupnja 20 do 30%

c) teškog stupnja 30 do 40%

d)     teškog stupnja s komorbiditetom (psihički i
psihosomatski) 30 do 40%

privremeno do 3 godine, a nakon toga trajno za točke b), c) i d)«.

 

U GLAVI XV – RAZNE DRUGE OZLJEDE I BOLESTI dodaje se točka 317. koja glasi:

»317. Psorijaza:

a) lakog stupnja 20%

b) srednjeg stupnja 50%

c) teškog stupnja 80%.«.

Članak 21.

Prilog 6. OBRASCI NALAZA I MIŠLJENJA koji je sastavni dio Uredbe o metodologijama vještačenja (»Narodne novine«, broj 67/17) zamjenjuje se novim Prilogom 6. OBRASCI NALAZA I MIŠLJENJA koji je sastavni dio ove Uredbe.

Članak 22.

Ova Uredba stupa na snagu osmoga dana od dana objave u »Narodnim novinama«.

Klasa: 022-03/18-03/13

Urbroj: 50301-25/18-18-6

Zagreb, 14. lipnja 2018.

Predsjednik
mr. sc. Andrej Plenković, v. r.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Dinko73 je napisao:

Privremeno do 3 godine

Hvala na odgovoru.Malo mi je to nelogicno.U mirovini sam od 2007 godine opca nespobnost poradi povrede kraljeznice.Mislim cemu privremeno kad sam vec u mirovini,odnosno sada sam samo trazio da mi priznaju povredu vezano za sudjelovanje u obrani sto je plp i ucinilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , zlajo311 je napisao:

Hvala na odgovoru.Malo mi je to nelogicno.U mirovini sam od 2007 godine opca nespobnost poradi povrede kraljeznice.Mislim cemu privremeno kad sam vec u mirovini,odnosno sada sam samo trazio da mi priznaju povredu vezano za sudjelovanje u obrani sto je plp i ucinilo.

Sada vjerovatno ideš zbog druge bolesti pa moraš proći isti " tretman".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, buda2 je napisao:

Sada vjerovatno ideš zbog druge bolesti pa moraš proći isti " tretman".

Postovani buda2 mislim da se nismo razumjeli.Znaci u mirovini sam od 2007 godine opca nesposobnost bez statusa hrvi ozljeda ili ti ga povreda kraljeznice 93 godine u obrani suvereniteta RH.Nisam do sada trazio status rvi ali sam sada predao dokumentaciju po novom zakonu ,prosao predkomisiju i odradio plp u Osijeku koji su mi rekli da mi priznaju 20 posto rvi ali da njihovo misljenje jos ide na drugostupanjsku komisiju u Zagreb.E sada pitam ako dlp potvrdi 20 posto dali ce to biti trajno ili privremeno rjesenje.Znam da za ptspi ide privremeno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 6 minuta, zlajo311 je napisao:

Postovani buda2 mislim da se nismo razumjeli.Znaci u mirovini sam od 2007 godine opca nesposobnost bez statusa hrvi ozljeda ili ti ga povreda kraljeznice 93 godine u obrani suvereniteta RH.Nisam do sada trazio status rvi ali sam sada predao dokumentaciju po novom zakonu ,prosao predkomisiju i odradio plp u Osijeku koji su mi rekli da mi priznaju 20 posto rvi ali da njihovo misljenje jos ide na drugostupanjsku komisiju u Zagreb.E sada pitam ako dlp potvrdi 20 posto dali ce to biti trajno ili privremeno rjesenje.Znam da za ptspi ide privremeno.

I molim te ako znas koliko se dugo ceka rjesenje dlp i gdje se nalazi ta komisija.Tvrtkova ili u Ministarstvu Branitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , zlajo311 je napisao:

Postovani buda2 mislim da se nismo razumjeli.Znaci u mirovini sam od 2007 godine opca nesposobnost bez statusa hrvi ozljeda ili ti ga povreda kraljeznice 93 godine u obrani suvereniteta RH.Nisam do sada trazio status rvi ali sam sada predao dokumentaciju po novom zakonu ,prosao predkomisiju i odradio plp u Osijeku koji su mi rekli da mi priznaju 20 posto rvi ali da njihovo misljenje jos ide na drugostupanjsku komisiju u Zagreb.E sada pitam ako dlp potvrdi 20 posto dali ce to biti trajno ili privremeno rjesenje.Znam da za ptspi ide privremeno.

Objašnjavate na pola pa je teško ustvrditi " što je pisac htio reči".da , ide se na tri komisije a to traje do tri godine.poslije toga , odnosno treći put DLP donosi trajno rješenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , zlajo311 je napisao:

I molim te ako znas koliko se dugo ceka rjesenje dlp i gdje se nalazi ta komisija.Tvrtkova ili u Ministarstvu Branitelja.

Mihanovićeva. A neki čekaju 4 mjeseca,neki dva a danas saznao da jedan naš čeka vec 7-mi mjesec.....Tako da nikad se ne zna.

uređeno: od zokaosijek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani u općoj sam mirovini od 2010 koja mi sad iznosi sa dodatkom za borbene dane 3070 kuna. Bija sam na komisiji prije desetak dana i dali 20 posto i da sad šalju u Zagreb. Dali neko zna dali se isplati više ova mirovina ili bi bila veća sa 20 hrvi. Hvala svima koji imaju koji savjet. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, ZUBE je napisao:

Poštovani u općoj sam mirovini od 2010 koja mi sad iznosi sa dodatkom za borbene dane 3070 kuna. Bija sam na komisiji prije desetak dana i dali 20 posto i da sad šalju u Zagreb. Dali neko zna dali se isplati više ova mirovina ili bi bila veća sa 20 hrvi. Hvala svima koji imaju koji savjet. 

Zavisi od izračuna.da li si dragovoljac, imaš li čin, visina postotka ratnog dijela.kada dobiješ za trajno onda slijedi novi izračun.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , buda2 je napisao:

Zavisi od izračuna.da li si dragovoljac, imaš li čin, visina postotka ratnog dijela.kada dobiješ za trajno onda slijedi novi izračun.

Štovani Buda hvala na odgovoru. Nemam status dragovoljaca ni čin na borbene dane imam 450 kuna dodatka.A vidi ćemo što će poslati iz Zagreba možda bi bilo naj bolje odustati nakon ovoliko godina. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , ZUBE je napisao:

Štovani Buda hvala na odgovoru. Nemam status dragovoljaca ni čin na borbene dane imam 450 kuna dodatka.A vidi ćemo što će poslati iz Zagreba možda bi bilo naj bolje odustati nakon ovoliko godina. 

Najgluplje bi bilo sada odustati.mirovinu primaš i sad samo trebaš čekati trajno.svi su čekali i dočekali.nemože netko dobiti brže nego li zakon propisuje.kad vidiš novi izračun odabereš veću mirovinu ( a i ostaje Ti status RVI ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , buda2 je napisao:

Najgluplje bi bilo sada odustati.mirovinu primaš i sad samo trebaš čekati trajno.svi su čekali i dočekali.nemože netko dobiti brže nego li zakon propisuje.kad vidiš novi izračun odabereš veću mirovinu ( a i ostaje Ti status RVI ).

Nisam zna da se posli može odabrati mirovina koja više odgovara.Kad je tako onda nema odustajanja ma koliko trajalo. Hvala lipo i veliki pozdrav. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 47 minuta, ZUBE je napisao:

Nisam zna da se posli može odabrati mirovina koja više odgovara.Kad je tako onda nema odustajanja ma koliko trajalo. Hvala lipo i veliki pozdrav. 

Pročitaj topić : usporedni izračun mirovine ( možeš samo zadnje tri stranice).zamoli štovanog Profesora da Ti izračuna okvirnu mirovinu ( ogledni primjerak sa 20% vojnog dijela).uz podatke koje će te tražiti prof.onda ćeš imati prikaz mirovine sa statusom rvi pa ćeš vidjeti koja Ti više odgovara.naravno, kad za to dođe vrijeme ( rješenje za trajno) ići ćeš na komisiju da se odredi postotak vojnog udjela u mirovini.

uređeno: od buda2
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , buda2 je napisao:

Pročitaj topić : usporedni izračun mirovine ( možeš samo zadnje tri stranice).zamoli štovanog Profesora da Ti izračuna okvirnu mirovinu ( ogledni primjerak sa 20% vojnog dijela).uz podatke koje će te tražiti prof.onda ćeš imati prikaz mirovine sa statusom rvi pa ćeš vidjeti koja Ti više odgovara.naravno, kad za to dođe vrijeme ( rješenje za trajno) ići ćeš na komisiju da se odredi postotak vojnog udjela u mirovini.

Štovani hvala vam na savjetima. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...
, buda2 je napisao:

Pročitaj topić : usporedni izračun mirovine ( možeš samo zadnje tri stranice).zamoli štovanog Profesora da Ti izračuna okvirnu mirovinu ( ogledni primjerak sa 20% vojnog dijela).uz podatke koje će te tražiti prof.onda ćeš imati prikaz mirovine sa statusom rvi pa ćeš vidjeti koja Ti više odgovara.naravno, kad za to dođe vrijeme ( rješenje za trajno) ići ćeš na komisiju da se odredi postotak vojnog udjela u mirovini.

Poštovani Buda. Ja sam dobio za trajno 20%.i što da sad radim? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...

Poštovani Tanjat,

priznavanje prava na braniteljsku invalidsku mirovinu može se ostvariti samo uz trajni status HRVI. Uskoro dolazi do promjene Zakona o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata, pratite ga, dolazi do ubrzavanja procedure priznavanja trajnog statusa HRVI.

Lijep pozdrav

 

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija