Jump to content

Umjesto "branitelj" žele novi naziv 'ratni veteran'


Mrljavac

Preporučene objave

https://www.24sata.hr/news/zbog-inflacije-branitelja-zele-novi-naziv-ratnih-veterana-659457

Mišljenja sam da to nije nimalo pametna ideja i da bi taj prijedlog donio samo podjelu ili čak i svađu među braniteljima, a predsjednik navedene udruge (opisano u linku) je izgleda "pomiješao lončiće" i počeo petljati oko nekih stvari koje baš i nisu u njegovoj nadležnosti ili ne razumije ono što je predloženo od strane istoimene udruge u kojoj je on predsjednik.

Da razjasnimo. Kao što navodi, u cijelom svijetu se (uglavnom) koristi izraz ratni veteran. Ako malo bolje razmislimo, možemo to reći da je uglavnom istina ali samo za one koji su imperijalisti, agresori ili pokušavaju izigravati svjetske policajce kao što su SAD, UK ili za one koji sudjeluju u agresiji ili održavanju tzv. reda u drugim državama u svijetu kao npr. članiceNATO-a, čiji smo i mi član, a tijekom DR-a to nismo bili jer smo se samo branili, tako da možemo biti samo branitelji i ne dijeliti se međusobno na nekakve veterane i sudionike DR-a.  Takva podjela bi zasigurno imala posljedice (uglavnom negativne po branitelje). Tko je gdje bio, a tko što radio tijekom DR-a je evidentirano u za to ovlaštenim institucijama gdje se nalaze informacije (ratni put, dokumentacije u Ministarstvu obrane, MUP-u, HZZO-u, HZMO-u .....da sada ne nabrajam sve institucije).

Takva (po mom mišljenju) nepravedna podjela bi vjerojatno donijela i popriličan trošak državi jer bilo bi previše posla za administraciju da nepotrebno "rovari" po braniteljskoj dokumentaciji, odnosno dokumentaciji građana RH.

Dakle, gospodin predsjednik Bebek bi (kako sam shvatio) ubacio u isti koš Hrvatsku vojsku, policajce iz Domovinskog rata koji su bili na prvoj crti obrane od kojih su mnogi ranjavani, mnogi su aktivno radili oba posla (i policijski i bili u rovu sa puškom u ruci i branili državu) i branitelje  iz drugih institucija koji su simboličan način sudjelovali u obrani RH ali ipak znatno doprinijeli u obrani suvereniteta RH i bez kojih se također ne bismo obranili. Uostalom, postoji već takva podjela pa, imamo dragovoljce Domovinskog rata, branitelje, pripadnike CZ... i niti jedni nisu manje vrijedni da bi ih se dijelilo i donosila pomutnja i razdor. 

Mi smo branitelji jer smo se branili, obranili,  a nismo "napadali ili imali nekakve agresivne ideje prema drugim "republikama iliti državama.  Mi smo branitelji i branili smo svoja ognjišta i domove uz velike žrtve i ja ću se potruditi (HRVI-Dragovoljac, policajac i branitelj) da na bilo koji način obranim svoju državu i dom uvijek ću biti spreman, a "oni" koji su osjetljivi na ovo što sam napisao, to su "biseri" koji nemaju pametnijeg posla, nego da čitaju po netu i gledaju članke na koje imaju komentare (bez veze) i njihova je namjera da unesu razdor i da podijele branitelje.  Branitelji, HRVI, HV i policija, moramo biti udruženi i držati se zajedno i ništa ne mijenjati. Ako se podijelimo....  Stara narodna, uzmi jednu grančicu u ruku, ilako ćeš je slomiti, ali ako se mi svi udružimo, to će biti malo više grančica pa, da vidimo, kako će ih polomiti ?  Nikako, samo moramo biti složni   LP svim braniteljima, policajcima, HV-u, Ratnim vojnim invalidima, CZ i ostalim građanima RH koji su sudjelovali u obrani suvereniteta RH. Živi, Zdravi i Veseli Bili i pozdrav od Mrlje prijateljima i neprijateljima :-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Mrljavac je napisao:

https://www.24sata.hr/news/zbog-inflacije-branitelja-zele-novi-naziv-ratnih-veterana-659457

Mišljenja sam da to nije nimalo pametna ideja i da bi taj prijedlog donio samo podjelu ili čak i svađu među braniteljima, a predsjednik navedene udruge (opisano u linku) je izgleda "pomiješao lončiće" i počeo petljati oko nekih stvari koje baš i nisu u njegovoj nadležnosti ili ne razumije ono što je predloženo od strane istoimene udruge u kojoj je on predsjednik.

Da razjasnimo. Kao što isti navodi, u cijelom svijetu se (uglavnom) koristi izraz ratni veteran. Ako malo bolje razmislimo, možemo to reći da je uglavnom istina ali samo za one koji su imperijalisti, agresori ili pokušavaju izigravati svjetske policajce kao što su SAD, UK ili za one koji sudjeluju u agresiji ili održavanju tzv. reda u drugim državama u svijetu kao npr. članiceNATO-a, čiji smo i mi član, a tijekom DR-a to nismo bili jer smo se samo branili, tako da možemo biti samo branitelji i ne dijeliti se međusobno na nekakve veterane i sudionike DR-a.  Takva podjela bi zasigurno imala posljedice (uglavnom negativne po branitelje). Tko je gdje bio, a tko što radio tijekom DR-a je evidentirano u za to ovlaštenim institucijama gdje se nalaze informacije (ratni put, dokumentacije u Ministarstvu obrane, MUP-u, HZZO-u, HZMO-u .....da sada ne nabrajam sve institucije).

Takva (po mom mišljenju) nepravedna podjela bi vjerojatno donijela i popriličan trošak državi jer bilo bi previše posla za administraciju da nepotrebno "rovari" po braniteljskoj dokumentaciji, odnosno dokumentaciji građana RH.

Dakle, gospodin predsjednik Bebek bi (kako sam shvatio) ubacio u isti koš Hrvatsku vojsku, policajce iz Domovinskog rata koji su bili na prvoj crti obrane od kojih su mnogi ranjavani i poginuli (dali svoj život u obrani lijepe naše), mnogi su aktivno radili oba posla (i policijski i bili u rovu sa puškom u ruci i branili državu) i branitelje  iz drugih institiucija koji su simboličan način sudjelovali u obrani RH ali ipak znatno doprinijeli u obrani suvereniteta RH i bez kojih se također ne bismo obranili. Uostalom, postoji već takva podjela pa, imamo dragovoljce Domovinskog rata, branitelje, pripadnike CZ... i niti jedni nisu manje vrijedni da bi ih se dijelilo i donosila pomutnja i razdor. 

Mi smo branitelji jer smo se branili, obranili, a nismo "napadali ili imali nekakve agresivne ideje prema drugim "republikama iliti državama.  Mi smo branitelji i branili smo svoja ognjišta i domove uz velike žrtve i ja ću se potruditi (HRVI-Dragovoljac, policajac i branitelj) da na bilo koji način obranim svoju državu i dom uvijek ću biti spreman, a "oni" koji su osjetljivi na ovo što sam napisao, to su "biseri" koji nemaju pametnijeg posla, nego da čitaju po netu i gledaju članke na koje imaju komentare (bez veze) i njihova je namjera da unesu razdor i da podijele branitelje.  Branitelji, HRVI, HV i policija, moramo biti udruženi i držati se zajedno i ništa ne mijenjati. Ako se podijelimo....  Stara narodna, uzmi jednu grančicu u ruku, i lako ćeš je slomiti, ali ako se mi svi udružimo, to će biti malo više grančica pa, da vidimo, kako će ih polomiti ?  Nikako, samo moramo biti složni   LP svim braniteljima, policajcima, HV-u, Ratnim vojnim invalidima, CZ i ostalim građanima RH koji su sudjelovali u obrani suvereniteta RH. Živi, Zdravi i Veseli Bili i pozdrav od Mrlje prijateljima i neprijateljima :-)

Možda bi g.Bebek" odvojio" pripadnika ZNG koji je bio u rovu u Vukovaru, Vinkovcima,Osijeku,Sisku ....od temeljnog policajca npr. iz Pule ( i ostalih gradova gdje nije bilo ratnih djelovanja ) koji je samo regulirao promet u Puli i okolici ( i imaju full priznatih ratnih dana).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Buda, pusti policajce,status branitelja dobivale su,  tj imaju konobari i kuharice u Domovima HV.

Naravno dobili su dionice - udjele u Fondu HB u maksimalnom iznosu, jer su im uračunate sve godine rata od 91.-96.

Za razliku od npr. branitelja koji su ranjeni na bojišnici i dobili udjele u Fondu samo za dane povedene u ratu tj do službenog razvojačenja.

Koji su to umovi tako osmislii svaka im čast.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , revizor je napisao:

Buda, pusti policajce,status branitelja dobivale su,  tj imaju konobari i kuharice u Domovima HV.

Naravno dobili su dionice - udjele u Fondu HB u maksimalnom iznosu, jer su im uračunate sve godine rata od 91.-96.

Za razliku od npr. branitelja koji su ranjeni na bojišnici i dobili udjele u Fondu samo za dane povedene u ratu tj do službenog razvojačenja.

Koji su to umovi tako osmislii svaka im čast.

 

Da nije bilo uvoznih dozvola za aute ne bi bilo ni toliko branitelja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mi svi i jesmo ratni veterani i sad cemu donositi zakon koji to potvrdjuje. 

Ali, prvenstveno sam zato da ostane naziv dragovoljac, branitelj. 

Osobno sam bio prometni policajac, ali najmanje vremena sam proveo regulirajuci promet a najvise na ratistu. 

Bolje da se doticni gospodin potrudi, kad vec kopira druge drzave, da branitelji imaju pravo na nosenje uniformi u svecanim prilikama, tj. da se propise kakva uniforma za HV a kakva za policiju. I da se gospodin time proslavi i ukine zakon o kaznjavanju: nosenja uniformi ili dijelova uniformi u javnosti... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav !

Recite mi kako bi se zvali ovakvi na primjer kao ja osobno ušao u rat 9 mjesec 1991. kao dragovoljac pješaštvo,1992. gardijska brigada sve do 2003.godine do umirovljenja profesionalna nesposobnost zadnje što sam radio bilo je zamjenik zap. pješačke bojne. Znači 1800 dana borbenog sektora i od svih tih prava imam k....., sve zakone koje ste propisali do sada, niste ih pisali za nas koji smo vodili rat i oslobađali domovinu nego za sebe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija