Jump to content
kokolo123

skrbnistvo

Preporučene objave

poštovani, 

trebam roditi za mjesec dana, gdje otac djeteta ce traziti dokazivanje očinstva, ali kao do tada priznaje da je njegovo. zanima me pri rodenju kada najranije on moze bebu odvoditi kod sebe i na koliko a ne provoditi vrijeme u mom zivotnom prostoru? takoder me zanima visina alimentacije koju mi je duzan plaćati?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
, kokolo123 je napisao:

trebam roditi za mjesec dana, gdje otac djeteta ce traziti dokazivanje očinstva, ali kao do tada priznaje da je njegovo

Ukoliko ste sigurni da je on otac djeteta, tako i navedite, a on neka onda dokazuje tj. osporava.

, kokolo123 je napisao:

zanima me pri rodenju kada najranije on moze bebu odvoditi kod sebe i na koliko a ne provoditi vrijeme u mom zivotnom prostoru? 

Nije ovo tako jednostavno, radi se o malenom djetetu koje je prisno vezano za majku i koje se ne može samo tako odvoditi. Vidjet ćete ovisno o djetetovim potrebama, pa npr. ako ga budete dojili i slično, svakako će utjecati na situaciju kada će ga otac moći odvoditi radi susreta i viđanja, odnosno kada će ga vraćati. U svakom slučaju pomoći će Vam suradnja sa CZSS.

, kokolo123 je napisao:

takoder me zanima visina alimentacije koju mi je duzan plaćati?

Ukoliko ne bude nekakvih posebnih okolnosti, odnosno potreba na strani djeteta, tada možete tražiti alimentaciju od 1.061 kn.

Podijeli ovu objavu

, kokolo123 je napisao:

zanima me pri rodenju kada najranije on moze bebu odvoditi kod sebe i na koliko a ne provoditi vrijeme u mom zivotnom prostoru? 

Ako se vodimo mišljenjima i odlukama koje se donose na temelju prevaziđenih mitova, predrasuda i stereotipa, onda zaista ovo uopće nije jednostavno. No, ako ponekad zavirimo u znanstvene i stručne radove, onda možemo pročitati da ne postoje dovoljni dokazi koji bi podržali odgađanje uvođenja redovitih i učestalih sudjelovanja oba roditelja s bebama i djecom.

Koga zanima može na stranicama prestižne American Psychological Association pronaći konsenzualno izvješće 110 vrhunskih znanstvenika upravo o ovoj problematici. Donosim link samo na sažetak https://psycnet.apa.org/record/2014-03984-002

Podijeli ovu objavu

Pozdrav. Namjeravam podnijeti zahtjev za rastavu braka. Imamo dijete od godinu dana. Zanima me, ako se ne budemo mogli dogovoriti oko viđanja djeteta, a s obzirom da se radi o tako malom djetetu znate li mozda kakvi su inace prijedlozi suda kad je viđanje u pitanju? I je li uz moju prisutnost ili bez nje? 

Podijeli ovu objavu

To ovisi o konkretnim okolnostima slučaja: doji li dijete, s kim je prisnije vezano, kako se otac do sada bavio djetetom i sl. U svakom slučaju, mislim da će zbog dobi ipak biti pretežitije s mamom, ali i otac će imati značajno pravo ostvarivanja osobnih odnosa s djetetom, čak i bez prisutnosti majke.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad