Jump to content
Mislav55

Sanacija krova

Preporučene objave

Poštovani.

Stanujem u dvojnom objektu. Susjed je prije nekog vremena sanirao krov. Ovih dana to činim i ja. Uklanjam azbestne ploče, stavljam kamenu vunu i nove neazbestne ploče. Kako su dosada krovovi bili na istoj visini, sada će zbog izolacije doći do promjene i moj će krov biti za desetak cm viši od susjedovog. Naravno limar bi načinio kompletnu zaštitu spojeva kuće. Susjed mi govori kako se to ne smije raditi i da krovovi moraju biti iste visine. Pretpostavljam da će praviti probleme i kada limar bude stavljao lim i zaštitu, jer će lim morati dijelom, nekoliko centimetara, zbog obostrane koristi prijeći i na susjedov krov. Napominjem da se radi o dvije čestice i dva vlasništva. Smijem li ja sanirati svoj krov pod navedenim uvjetima? Puno hvala na odgovoru.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Čini mi se da odredbe Zakona o vlasništvu koje se tiču susjedskog prava ne reguliraju ovo pitanje, jer se ne radi o sporu oko međe, ne radi se o prijelazu na tuđe radi postavljanja skele, ne radi se o zajedničkoj ogradi. Po mom mišljenju, ovo bi trebalo odraditi po pravilima struke, kako susjedu ne bi nastala šteta.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad