Jump to content

Zabilježba


Bluehotelonanlonelyisland

Preporučene objave

Imam zabilježbu na svu imovinu koju sam naslijedila nakon majčine smrti.  

Zabilježba je napravljena jer je majka zbrinuta u udomiteljsku obitelj, a kako nije mogla cijelom svojom mirovinskom plaćati mirovnu, razliku u cijeni je nadoplaćivala socijalna skrb jer sam ja u to vrijeme bila maloljetna i bez oca. 

 

Možete li mi reći postoji li mogućnost brisanja ove zabilježbe i kako to funkcionira jer u zakonu o zemljišno knjižnim odnosima piše da se zabilježba može izbrisati ukoliko je prošla godina dana od upisa u zemljišne knjige. Majka je to riješenje potpisala prije 4god. 

 

U zemljišno knjižnom ulošku na teretovnci piše: 

1.1    Zaprimljeno xx pod brojem xx

ZABILJEŽBA, PRIJEDLOG REPUBLIKE HRVATSKE-MINISTARSTVA SOCIJALNE POLITIKE I MLADIH, br xxxxx , RJEŠENJE CENTRA ZA SOCIJALNU SKRB xxx, PODRUŽNICA xxx, ODREDBA ČL. 249. ST. 1. ZAKONA O SOCIJALNOJ SKRBI ( NN 157/13 ), tražbine s osnove prava na skrb izvan vlastite obitelji kao stalni smještaj u iznosu od cca osnovice uvećane za xx zbog specifičnih potreba korisnika što iznosi xxkn počevši od dana xx godine, za korist: REPUBLIKE HRVATSKE – MINISTARSTVA SOCIJALNE POLITIKE I MLADIH

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija