Jump to content

Plaćena ovrha


toni25

Preporučene objave

Pozdrav,

imam pitanje, pa ako netko zna bio bi mu jako zahvalan.

Naime u srpnju ove godine dobio sam prekršajnu kaznu, koju nisam platio u roku 15 dana jer nisam bio u hr. Sad ta ista kazna je došla prije cca 20 dana na prisilnu naplatu preko FINE,

ali je kazna plaćena u međuvremenu (zatezne kamate nisam platio, budem i to), međutim vidim preko e-građani da ta naplata stoji i dalje u FINI. Sad moje je pitanje, trebam li javiti sudu da je kazna plaćena ili

oni na temelju uplate vide da je plaćeno pa se prave blesavi da jave FINI da povuče naplatu ili ...

 

Unaprijed hvala

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije nego što pokrenu prisilnu naplatu, oni pribavljaju podatak o plaćanju prekršajne kazne iz računovodstva suda, tako da se u Vašem slučaju ili radi o grešci, ili... Zatezne kamate na prekršajnu kaznu ne teku, ali možda niste u roku platili 2/3 kazne, pa Vam sada naplaćuju cijelu kaznu, znam da se to zna događati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Bio sam u FINI, oni ne mogu ništa napravit,  jer sud mora povući ovrhu. Bio na sudu zavedena im je moja uplata kazne, ali je nisu povukli, niti mi gospođa nije znala odgovoriti zašto nije povučena. 

Btw prije par dana dobijem račun od Fine u iznosu od 150 kn za naknadu provedbe ovrhe po toj kazni. U napomeni stoji da račun nije potrebno platiti jer će se isti naplatiti preko mog bankovnog računa.

Kome moram priložiti dokaz o uplati ili pisati da je iznos kazne plaćen.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, toni25 je napisao:

Bio sam u FINI, oni ne mogu ništa napravit,  jer sud mora povući ovrhu

Točno su Vam rekli, samo sud može povući ovakvu osnovu sa naplate.

prije 1 sat, toni25 je napisao:

Btw prije par dana dobijem račun od Fine u iznosu od 150 kn za naknadu provedbe ovrhe po toj kazni. U napomeni stoji da račun nije potrebno platiti jer će se isti naplatiti preko mog bankovnog računa.

Ovo je uobičajena praksa, Vi kao ovršenik snosite troškove ovršnog postupka.

prije 1 sat, toni25 je napisao:

Kome moram priložiti dokaz o uplati ili pisati da je iznos kazne plaćen.

Sudu koji Vas je svojedobno pozvao na plaćanje i obavezno se pozovite ne poslovni broj svog spisa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija