Jump to content

Otkaz ugovora zbog zatvaranja firme


Ginko72

Preporučene objave

Približava mi se drugo vještačenje u uredu HZMO-a, a meni nekako  sve više muka.  Puno tih nedoumica mi u glavi.

Da pojasnim, nekad sam bio kv vozač sve do srčanog udara u 10/2017. Ugovor o radu imam na neodređeno vrijeme, posao  kv vozač autobusa.

Prijavom dr.opće prakse  MUP-u, na pregledu  na Medicini rada zbog  9 trajnih dijagnoza trajno gubim u 9/2019 g. profesionalne kategorije C, D i B u prof.svrhe,

i jedva dobijam B.kat. na godinu dana ( zbog aneurizme ).  Kao dragovoljac DR-a sa 3 upisane dijagnoze (1994.g)  u vojnu knjižicu , zahtjev za RVI sam predao

prošle godine, prošao predkomisiju i sad čekam poziv u Tvrtkovu.  Na bolovanju sam sad već 25 mjeseci. Po pretragama i uputnicama koje još moram

obaviti do 30.06.2020 to se bude odužilo. Kako čujem,  izuzetno je teško na vještačenju dobiti barem invalidsku mirovinu,  što bi po

dr. specijalistima ( neurolog , psihijatar, kardiolog, psiholog) bilo logično jer nažalost više nisam sposoban za red.  Sad nastaje problem. 

Načuo sam da mi naknada za bolovanje ( sad dobivam 2.800,00 kn) uskoro pada za duplo.

Prilikom predaje doznaka , usmeno mi je knjigovođa rekao da se firma zatvara s 31.12.2019., i to da ću vjerojatno dobiti pismenu obavijest.

Ostali vozači prelaze u drugu firmu, dok ja ne mogu, jer gubitkom prof. dozvola, ugovor o radu više nije održiv.

Budućnost neizvjesna, ima li kakvih savjeta što uraditi i kako dalje ?

 

uređeno: od Ginko72
dodatak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija