Jump to content

Dvije sitnice na temu hrvi mirovine i dionica


anonimno

Preporučene objave

Trenutno sam u postupku stjecanja prava na mirovinu i riješeno mi je sve osim izračuna mirovine. Želim učesnike foruma upozoriti na situaciju u kojoj sam se našao. Prije negdje više od dva mjeseca sam dobio rješenje, opća nesposobnost, 60% vojna i 40% civilna i kao to je to, samo će se rješenje o iznosu mirovine donijeti naknadno. I čekam ja tako više od mjesec dana a ono ništa ne stiže. Već sam i tu na forumu zamolio da mi netko izračuna otprilike iznos i od dosade sam prekopavao po netu kad nađem na hzmo tamo gdje su nabrojani područni uredi telefon na koji se može provjeriti stanje predmeta. Nazovem ja i nakon dosta pokušaja javi se vrlo ljubazna ženska i stvarno, trebaš joj reći broj predmeta i onda ti ona kaže u kojoj fazi je i gdje predmet. I kaže ona meni da moj predmet čeka da dostavim još neke dokumente! I da sam ja kao dobio obavijest o tome!!! E, sad sam se ja upljuvao da joj objasnim kako nisam dobio nikakav dopis i na kraju me ona uputi na referenta (dala mi je ime) kod koga je moj predmet pa neka vidim s njim. Odem ja tamo i pitam čovjeka a on mrk, preko volje mi kaže da on ne daje informacije, neka idem kod savjetnika itd. ali sam mu ipak uspio reći u čemu je problem. I kaže on pa dobili ste dopis. I kažem ja pa nisam, i onda smo se natezali dok ga nisam pitao a koja bi moja eventualna korist bila da ne želim dostaviti tražene dokumente, valjda da što kasnije dobijem mirovinu, a već sam bez primanja više od dvije godine...

 

E tu se smilovao i rekao mi što mi još nedostaje - radna knjižica i one poptvrde iz ureda za obranu. I neka to pribavim i predam na urudžbeni. I tako i napravih. I sad i dalje čekam na izračun još mjesec dana. Kod referenta više neću jer je jako mrzovoljan pa mu se ne želim zamjeriti ali tu i tamo nazovem i raspitam se za statu svog predmeta i dobijem uvijek isti odgovor - kod referenta je, u radu, strpite se još malo.

 

Ono što želim poručiti svima koji čekaju nešto vezano uz ovu tematiku je da pronađu taj broj telefona u svojoj područnoj službi - za Osijek je to 220-520 - i mogu se raspitati bar orijentaciono u kojoj im je predmet fazi. Da ne bi čekali uludo kao ja.

 

A druga stvar, vidim u postovima da ljudi pitaju o hrvi dionicama, koliko se dobija. Ono što sam uspio iskopati na netu je da se dobija otprilike 1000 DEM (da, DEM!) za svakih 10% invalidnosti. Ima čak i nekakva tablica s točnim iznosima ali sam zaboravio link. Računa se u DEM jer je tako počelo, pa da svi budu jednaki a onda se preračunava. Naravno, to je nominalna vrijednost, a dalje sve ovisi o dionicama koje dobiješ i o njihovoj trenutačnoj tržišnoj vrijednosti.

 

Toliko od mene i bit će mi drago ako sam bar nekome pomogao ovime.

 

A inače, najveće moguće pohvale ovom forumu i čarobnjacima koji imaju živaca vrlo kvalitetno odgovarati na pitanja i pomagati ljudima. Rijetko dobar i koristan forum, svijetla točka u hrvatskom cyberspaceu!

 

Veliki pozdrav iz Osijeka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nedavno sam se izjasnio na ovom forumu da je žalosno što svoja prava moramo rješavati sami bez ičije pomoći i uglavnom po uputama "rekla kazala". ponavljam ponovo da bi bilo najidealnije da je mobs napravio jedinstveni registar hrvatskih branitelja u kojem bi bili točni podaci o svakom branitelju. branitelji bi na taj način dobivali poštom koja prava imaju i gdje da se jave ali to je normalno nemoguće izvesti samo iz jednog razloga: puno je lažnjaka koji bi trebali provesti takav akt pa bi time zabili nož u leđa sebi i onima kojima su rješili braniteljska prava.

šta je tu je morat čemo ovako tražiti i rješavati svoja prava uz pomoć foruma i dobrih ljudi poput mrljavca.

a šta je sa braniteljima koji ne znaju ni za pc niti forume, zato apeliram na sve korisnike foruma da pomognu takvim braniteljima kako bi također ostvarili svoja prava.

neki poput tebe, točnije puno njih nemaju sreće što se tiče lječnika opće prakse i pravnika u firmi. da bi pojasnio evo moj primjer:

u mup-u pu sisak imam pravnicu gđa. jasenka bajt koja me dalje upučuje kad dobijem nekakvo rješenje i sl.

doktor opće prakse dr. mladen kurpes isto tako.

pravnica iz županijskog ureda HVIDR-e gđa. šubarić mi piše žalbe i objašnjava sve postupke.

naravno, njima se javljam samo po potrebi jer sam svojim očima vidio kad je jedan branitelj doša i tražio pomoć jer je skrivio prometnu nesreću u alkoholiziranom stanju.

sve u svemu ovaj forum počeo mi se sviđati, dođe mi poput grupne psihoterapije, i logirao sam se što bi preporučio svim forumašima.

hebote ljudi, otvorili smo novu bojišnicu....

:-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija