Jump to content

Teret na vlasničkom listu kuće


Vanny

Preporučene objave

Pozdrav,

Želimo prodati kuću, međutim u Izvadku iz zemljišnje knjige pod Teretnim listom upisan je dug od 5000 EUR. S obzirom da nijedna agencija za nekretnine ne želi surađivati ako papiri nisu čisti (bez tereta), željeli bismo s osobom koja je upisana postići dogovor kroz neki dokument kojim bi se on maknuo s teretnog lista, a mi obavezali da mu se iz sredstava prodaje kuće isplati dug. Agencija je spominjala pismo namjere, ali me zanima koja bi bila najtočnija i najbrža procedura da se riješi taj problem?

Unaprijed hvala i lijepi pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 55 minuta, Vanny je napisao:

Pozdrav,

Želimo prodati kuću, međutim u Izvadku iz zemljišnje knjige pod Teretnim listom upisan je dug od 5000 EUR. S obzirom da nijedna agencija za nekretnine ne želi surađivati ako papiri nisu čisti (bez tereta), željeli bismo s osobom koja je upisana postići dogovor kroz neki dokument kojim bi se on maknuo s teretnog lista, a mi obavezali da mu se iz sredstava prodaje kuće isplati dug. Agencija je spominjala pismo namjere, ali me zanima koja bi bila najtočnija i najbrža procedura da se riješi taj problem?

Unaprijed hvala i lijepi pozdrav.

Ukoliko nemate novaca ili nemate od koga posuditi kao što su vam savjetovali pismo namjere. To vam je u biti dokument u kojem piše da se vjerovnik obavezuje izdati brisovno očitovanje (dokument kojim se potvrđuje da je dug isplaćen i na temelju tog dokumenta se briše zalog u vlasničkom listu) nakon što vjerovnik zaprimi uplatu. Banke jako to često koriste. Navede se u pismu namjere koliko i na koji račun ide prodavatelju i vjerovniku. Druga opcija je da posudite novac od nekoga pa da isplatite tog vjerovnika i da vam on odmah izda brisovno očitovanje te na temelju toga obrišete teret u vlasničkom listu naravno ako imate od koga posuditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

pismom namjere se banka obvezuje da će u određenom roku i uz ispunjavanje svih uvjeta, isplatiti kreditirani iznos, najčešće prodavatelju.

Također, moguć je i sporazum između vas kao vlasnika i založnog vjerovnika kojim se obvezujete dio kupovnine isplatiti založnom vjerovniku ili trostrani sporazum izmežu vas, založnog vjerovnika i novog kupca.

Lp!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija