Jump to content
Venera1

Nasljedno pravo

Preporučene objave

Ovako. Zanima me nasljedstvo po mom ocu koji je umro kada sam bila dijete, odhranili su me baka i deda. I nakon smrti bake po kojoj sam dobila samo livade koje su bogu iza nogu i samo porez placati na njih nisam dobila nista. Tada nastupa moja teta, sestra od mog pok tate. Napravila je ugovor o dozivotnom uzdrzavanju sa dedom, tad je imao 83 god. I naravno sve je od i mog nuznog dijela po tati otislo teti.bila je toliko dobra pa mi je istupila grobna mjesta da ih placam. Pristala sam samo na jedan grob gdje mi je tata i baka, deda. Ta kuca sada propada i teta jedino da joj isplatim njen dio prihvaća da se uselim. Imam dijete i godinama zbog njene pohlepe smo bili podstanar. Zanima me samo dali je ovaj nas zakon stvarno takav da jedan papir odlucio o mojoj i sudbini mog djeteta da nismo na svom. A teta ima dosta velike kuce i bogatstva.. Gdje je pravda i kome da se obratim da to zavrsimo posteno. Mozda je sada kasno jer je deda umro prije par god i ostavila je bila. Ali nepravda mi neda mira i rekla sam neka joj ima boga.. Ali ima i ja dijete i zelim mu isto da ima svoje. A ima to pravo. I jos kuca je bila na baku i dedu i onda na nagovor tete jos dok je baka bila ziva, deda je sve stavio na sebe. Postoji li kakav revizija nasljedstva i kako vratit ono sto mi pripada po mom ocu. Hvala. 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Po ovome što ste naveli, Vi bi pobijali ovaj ugovor između tete i djeda. Ukoliko smatrate da imate osnovu za to, ovakav zahtjev za poništenje s osnova pobojnosti možete podnijeti u roku od  1. godine računajući od dana saznanja za razlog pobojnosti, a svakako najkasnije u roku od 3. godine računajući od dana sklapanja tog ugovora. U protivnom, bojim se da imate nekakve druge opcije na raspolaganju.

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad