Jump to content
Sign in to follow this  
Viki14

Upis vlasništva

Preporučene objave

Pozz

Živim u zgradi od 7 stanova i suvlasnik sam 1/7 djela zgrade.

U sklopu zgrade imamo dvorište koje pripada zgradi, nalazi se na istoj čestici kao i zgrada i tu sam također upisan kao suvlasnik 1/7 djela dvorišta.

Stvar je u tome da se o tom dvorištu treba netko brinut i držat ga urednim. Od nas sedam svega dvojica ga održavaju, ostale ne zanimaju nikakvi radovi.  Nas dvojica smo nešto uredili i jedan dio pokosili i sad su ostali stanari počeli parkirat svoja vozila u dvorište i nas praktički onemogućili da koristimo to šta smo uredili. Razgovor ne vrijedi ništa, obratili smo se i upravitelju zgrade koji sa time ne želi imat ništa, kažu da je to stvar dogovora među stanarima.

Mene zanima, dali postoji način da se ja upišem na tu 1/7 zemljišta i da se ta 1/7 označi kao posebna čestica sa mojim vlasništvom 1/1?

I još jedno pitanje

Na toj čestici postoji garaža koja je ucrtana ali nema posebno broj čestice nego samo kvadratić gdje se vidi da tu postoji objekat i koja nije bila legalizirana. Za vrijeme legalizacije ja sam podnio zahtjev za legalizacijom i riješio sam sve papire i ona je sad po tom pitanju uredna.

Da li postoji mogućnost da se ja upišem na nju kao vlasnik jer ju i koristim?

Neka suglasnost stanara po pitanju tog dvorišta ne postoji tako da ta opcija otpada.

Hvala

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad

Sign in to follow this