Jump to content

Upis vlasništva


Viki14

Preporučene objave

Pozz

Živim u zgradi od 7 stanova i suvlasnik sam 1/7 djela zgrade.

U sklopu zgrade imamo dvorište koje pripada zgradi, nalazi se na istoj čestici kao i zgrada i tu sam također upisan kao suvlasnik 1/7 djela dvorišta.

Stvar je u tome da se o tom dvorištu treba netko brinut i držat ga urednim. Od nas sedam svega dvojica ga održavaju, ostale ne zanimaju nikakvi radovi.  Nas dvojica smo nešto uredili i jedan dio pokosili i sad su ostali stanari počeli parkirat svoja vozila u dvorište i nas praktički onemogućili da koristimo to šta smo uredili. Razgovor ne vrijedi ništa, obratili smo se i upravitelju zgrade koji sa time ne želi imat ništa, kažu da je to stvar dogovora među stanarima.

Mene zanima, dali postoji način da se ja upišem na tu 1/7 zemljišta i da se ta 1/7 označi kao posebna čestica sa mojim vlasništvom 1/1?

I još jedno pitanje

Na toj čestici postoji garaža koja je ucrtana ali nema posebno broj čestice nego samo kvadratić gdje se vidi da tu postoji objekat i koja nije bila legalizirana. Za vrijeme legalizacije ja sam podnio zahtjev za legalizacijom i riješio sam sve papire i ona je sad po tom pitanju uredna.

Da li postoji mogućnost da se ja upišem na nju kao vlasnik jer ju i koristim?

Neka suglasnost stanara po pitanju tog dvorišta ne postoji tako da ta opcija otpada.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija