Jump to content

Dali je moguća revizija parnice odnosno nekakav postupak i kompenzaciju štete


Vitorio

Preporučene objave

Dobar dan, 

Na nivou  opčinskog suda u parnici za ometanje posjeda   na sve moguče načine  sam  dokazivao da je tužba  lažirana. Moji  pokušaji  su bili blokirani od strane suda .Kod žalbe na rješenje  Općinskog  Suda  također mi  nije uspjelo  uvjeriti  Županijski   sud  da je   malverzirano u tužbenom zahtjevu .Dok je u ovršnom postupku  sam tužitelj  sada  ovrhovoditelj     izgradio   takav dokaz da je i nilskom konju  jasno da  je lažirao  tužbeni  zahtjev.  I s time su ujedno potvrđeni   moji  navodi  koje  sam cjelo vrijeme naglašavo.

 Da  bi  lažiranje  tužbenog  zahtjeva  ozakonio   prijavio sam  tužitelja   ODO-u  za kazneno djelo  podnošenja  neistinitog  tužbenog   zahtjeva  i kopiju te prijave  uz podnesak  priložio Ovršnom sudu .

Ukoliko  ODO  donese  rješenje  i zvanično postane jasno  da je tužitelj   lažirao tužbeni zahtjev ......

a.       mogu li  pokrenuti neki postupak  da  štetu  na neki  naći kompenziran iako mi je  ćak i važnije da se dokaže  malverziranje  tužitelja.

b.      dali je moguča revizija te parnice  ili neka druga forma  koja bi se bazirala na  rješenja  ODOa  i dokazala da je postupak lažiran  i da je istina i pravda vrlo daleko  od  rješenja  koja su  prezentirali  Opčinski , Županijski  i Ovršni  sud.

Par napomena

Postupak je počeo 2004 god. i u završnoj je fazi . Momentalno  se sa četvrtim sudskim vještakom  određuje  iznos troška  koji  ja trebam  platiti .Problem je da je i u ovom segmentu  ovhovoditelj  malverzira  i pokušava naplatiti dva puta veči trošak   i da  ovršni sud ne želi  čuti  za naplatu moje  štete koja je nastala prilikom izvođenja  ovršnih  radova .

Molim za savjet  šta da napravim . Svaka  ideja je dobrodošla .

Unaprijed hvala  ..... 

 

uređeno: od Vitorio
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Vitorio je napisao:

Ukoliko  ODO  donese  rješenje  i zvanično postane jasno  da je tužitelj   lažirao tužbeni zahtjev ......

Pravomoćna odluka suda se ima smatrati istinitom, glede čega DO nema nadležnost da preispituje odluke sudova. 

 

, Vitorio je napisao:

dali je moguča revizija te parnice

"U parnicama zbog smetanja posjeda dopuštena je samo revizija iz čl. 382. st. 2. Zakona o parničnom postupku" 

Vrhovni sud Republike Hrvatske Rev 1463/2009-2 od 31.3.2011

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zahvaljujem na odgovoru , 

nije mi još jasan postupak  podnošenja  revizijskog zahtjeva  i  dali je vremenski  ograničen   ( 30 dana )  nakon donošenja  presude  drugostepenog suda   ....  pokušavam  proučiti materijal ....

također mi nije jasno  dali  zadovoljavam  uvjete za reviziju postupka .... 

Jasno mi je da  ču morati platiti iznos koji odredi ovršni sud 

Meni je ipak  najvažnijeje  da  dokažem da  je tužitelj  lažirao  tužbeni zahtjev  .....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija