Jump to content

Prijevremeni izlazak iza zatvora


Mama1973

Preporučene objave

Pozdrav svima

Zapravo ne znam kome da se obratim... Nadam se odgovorima. 

Radi se o 72godisnjaku koji je na izvrsenju kazne od 15god zbog ubojstva. Djelo je pocinjeno 2009, osuđen je 2010. 

Nazalost djelo je pocinjeno pod utjecajem alkohola i posljedično zbog dugogodišnjeg meduobiteljskog nesklada...

Gospodin nikada prije nije kaznjavan. Nema ni prometni prekršaj...

Zanima me na koji način se moze postici da ranije izade iz zatvore... Bilo kakav prijedlog... Slabijeg je zdravstvenog stanja.

Te na koji način da zastiti vlastitu imovinu od potrazivanja ostecenika...

Ja nisam clan obitelji, samo vjerujem da bi taj čovjek trebao svoje zadnje god provesti u slobodi i miru...

Hvala svima na odgovorima i ljubaznosti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iduće godine bi bilo, znači, deset godina kako je na izdržavanju kazne zatvora? Nakon 3/4 kazne, minus mjesec dana, može podnijeti zahtjev za uvjetni otpust o kojemu odlučuje županijski sud mjesta gdje se nalazi kaznionica ili zatvor, u kojemu treba navesti sve ove razloge, koji navodite, a mišljenje će dati i ravnatelj kaznionice ili zatvora ovisno o ponašanju kod izdržavanja kazne zatvora. 

Može pisati predsjednici i tražiti pomilovanje, osim toga. Ako mu se zdravstveno stanje pogorša, može tražiti odgodu izvršenja za vrijeme liječenja, ali ništa više od toga, tu mu i dalje ostaje kazna za izdržati nakon prestanka razloga za odgodu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jos samo jedan upit ako moze ...

Kada bi se ja kao nepristrana osoba odnosno ne clan obitelji obratila predsjednici ili kaznionici u vidi pisma kao svojevrsne molbe u korist te osobe a ne isključivo pravno propisano podnesene molbe bi li takav potez mogao biti okarakteriziran kao otegotna okolnost? Ili razlog za odbijanje pomilovanja?

Hvala Vam

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Po meni, dvije su opcije - 1. uvjetni otpust nakon polovice izdržane kazne (što ispada da već može), ali kod ubojstva, neovisno o svemu ostalome, takvim prijedlozima se, u pravilu, ne udovoljava, barem ne na prvu, i 2. pomilovanje, ali opet praksa svih dosadašnjih predsjednika je takva da za ubojstva i silovanja nema pomilovanja.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija