Jump to content

Provjera ovrhe po imenu


an-arhos

Preporučene objave

Kako ne primam preporučene pošiljke dogodi mi se da se ovrha protiv mene pokrene i završi bez mog sudjelovanja.
U nekim ovrhama imam itekakav razlog za prigovor, ali ne stignem ga uputiti jer za ovrhu niti ne saznam do trenutka kad je prekasno.
Postoji li način da saznam koje se ovrhe(parnice) vode protiv mene na općinskom sudu po mom imenu?
Ako to ne mogu, mogu li ne ikoji način reagirati u trenutku kad saznam za ovrhu, dakle kad se pojavi u očevidniku (nikada nisam primio nijedno pismeno u predmetu)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dostava Vam se sukladno Zakonu o parničnom postupku izvrši putem oglasne ploče. Ukoliko su ovrhe putem suda, tada imate pravo tražiti taj podatak. Međutim, ovrhe mogu biti i preko nadležnog javnog bilježnika. Svakako, najbolje je da preuzimate poštu, jer Vam se i ovako pismeno uruči, a onemogućeni ste pravovremeno reagirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovorima.

Čini se da sam ipak sam našao odgovor na svoje pitanje, pa evo za nekog u budućnosti.

Moguće je napraviti pretragu e-oglasne ploče suda temeljem oib-a.

Takvu pretragu treba raditi redovito jer prikazati će se materijal koji je izvješen na oglasnoj ploči.

Po isteku osam dana predmeti se uklanjaju i nisu više vidljivi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija