Jump to content

Darovni ugovor 1/2


TočkaW

Preporučene objave

Poštovani, 

2011. smo kod bilježnika potpisali darovni ugovor 1/2 na stan u kojemu živimo. Rečeno mi je da prvo moram platiti porez da bih se uknjižio. Budući da tada zakonski nije bilo moguće riješiti se oslobođenja od poreza, kamate su rasle do sada i račun mi je blokiran. Tražio sam zastaru. Jučer sam tek saznao da sam se mogao uknjižiti i bez plaćanja poreza. Kakav je postupak? Trenutno imam samo dug i darovni ugovor. Što trebam napraviti da bih se uknjižio, ako uopće mogu što?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , TočkaW je napisao:

Poštovani, 

2011. smo kod bilježnika potpisali darovni ugovor 1/2 na stan u kojemu živimo. Rečeno mi je da prvo moram platiti porez da bih se uknjižio. Budući da tada zakonski nije bilo moguće riješiti se oslobođenja od poreza, kamate su rasle do sada i račun mi je blokiran. Tražio sam zastaru. Jučer sam tek saznao da sam se mogao uknjižiti i bez plaćanja poreza. Kakav je postupak? Trenutno imam samo dug i darovni ugovor. Što trebam napraviti da bih se uknjižio, ako uopće mogu što?

Otići do nadležnog zemljoknjižnog suda, uzeti obrazac za uknjižbu prava vlasništva i uplatnicu za naknadu suda (platiti će te oko 1250 kn jer je prošao zakonski rok od 60 dana u kojem ste se trebali uknjižiti i i ne možete izbjeći plaćanje te naknade ako se želite uknjižiti). Predati zahtjev zajedno sa darovnim ugovorom, dokazom o državljanstvu ( preslika osobne iskaznice ili domovnice - može i sa e građanina) i uplatnicom te čekati da vas se uknjiži. Dobit će te broj predmeta i možete na internetu pratiti status predmeta. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , Borbena7 je napisao:

Vrlo lako bi Vam ovaj dug mogao biti upisan kao teret na nekretninu kada je uknjižiti na svoje ime. 

Radi se o 16660 hrk, a nisam uknjižen na drugim nekretninama.

 

Bio sam u zemljišno knjižnom odjelu i pored darovnog ugovora treba mi još ugovor darovatelja s novogradnjom, jer niti on nije uknjižen. Uglavnom, za sada izgleda pozitivno, osim onih 1250 hrk sudskih pristojbi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija