Jump to content

Ovrha od Fine


Matko12

Preporučene objave

Pozdrav,

U inozemstvu sam 5 godina i u Hr sam dobio poštu od Fine da dugujem 98.000 kn, ne znam otkada i što je ta ovrha. Črkam još poštu ali pročitali su mi da piše da se možr plaćati u ratama od 1000 kn.

Planirao sam kupiti nekrerninu u Hr i sad me zanima da li postoji mogućnost da završim iza rešetaka.zbog toga ili da mi oduzmu nekretninu koju planiram tek kupiti ?

Molim za pomoć

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko ste dobili pismeno od Fine tada u njemu mora pisati o kojem dugovanju je riječ. Također, Fina nije ta koja može nuditi nagodbu ili obročnu otplatu duga, pa dobro provjerite od koga ste točno dobili pismeno i što u njemu piše. Zbog duga ne možete ići u zatvor, ali buduća nekretnina može biti predmet ovrhe i vrlo lako bi mogli ostati bez nje ukoliko se ovaj dug ne podmiri.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Borbena7 je napisao:

Ukoliko ste dobili pismeno od Fine tada u njemu mora pisati o kojem dugovanju je riječ. Također, Fina nije ta koja može nuditi nagodbu ili obročnu otplatu duga, pa dobro provjerite od koga ste točno dobili pismeno i što u njemu piše. Zbog duga ne možete ići u zatvor, ali buduća nekretnina može biti predmet ovrhe i vrlo lako bi mogli ostati bez nje ukoliko se ovaj dug ne podmiri.

Hvala Borbena. Vidjet ću kada dođe pismo pa ću znati više,eventualno postaviti opet pitanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 43 minuta, Matko12 je napisao:

Hvala Borbena. Vidjet ću kada dođe pismo pa ću znati više,eventualno postaviti opet pitanje

Da, dobro proučite to pismeno, jer je u pitanju veći dug, a  koji bi s kamatama i troškovima mogao s vremenom narasti na popriličan iznos. Svakako se javite, ako budete imali dodatnih pitanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija