Jump to content
dtadijanovic

Prijava po službenoj dužnosti, javna uprava

Preporučene objave

Pozdrav svima,

dogodilo mi se u postupku legalizacije nekretnine da je stranka u dogovoru s geodetom predala krivotvorenu snimku,

Na očevidu su se s tim svi složili.

Treba li javni službenik po službenoj dužnosti prijaviti takvu radnju na DORH?

Imaju li kakve posljedice po tog službenika ako ne postupi, a treba?

Dragutin

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Vidite čl. 204. Zakona o kaznenom postupku (posebno st. 3.) u vezi čl. 302. st. 2. Kaznenog zakona. Dakle, službene osobe su dužne prijaviti sva kaznena djela za koja se postupak provodi po službenoj dužnosti. Krivotvorenja kakva opisujete su kaznena djela za koja se kazneni progon poduzima po službenoj dužnosti

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Plus ukoliko ste svjesni problema, a žmirite na njega, onda nesavjesno obavljate državnu službu, a mogla bi se napraviti i konstrukcija neke konspiracije između vas i dotične stranke (mito, korupcija i sličan folklor).

Podijeli ovu objavu


Link to post
Podijeli na drugim stranicama

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad




×