Jump to content

Narusavanje javnog reda i mira i alkoholizam


Yumee

Preporučene objave

Pred oko dva tjedna sam zavrsio u pritvoru s prijateljem zbog koga smo bili privedeni jer je lezao na podu prepijan da idemo doma, pa je izbila cijela drama zbog njega

Obadvoje nas se kazni za iste stvari:
Narusavanje javnog reda i mira
Alkoholizam (ja sam imao 1.76 promila a on je odbio alkotest)
Vrijedanje policijskih sluzbenika

 

Bili smo u pritvoru kojih 11 sati i morali smo platit kaznu od 300 kn svako, koja je placena i danas sam dobio poziv na sud i predlaze nam se 80kn kazne i 5 DANA ZATVORA!? Nisam znao da se zbog takvih stvari moze zavrsit u zatvoru i nemogu si priustit ic na 5 dana (ma ni na jedan) posto radim i zaposlen sam.

Nisam puno puta bio kaznjavan, zadnje je mozda bilo s 17/18 (sad sam 22), jel mi neko moze preporucit kak da pokusam izbjeci zatvor?

 

Zanima me da li bi bilo pametno uzet si odvjetnika maybe? Jel mi neko isto moze reci da li mi imamo pravo na odvjetnika posto pise u obrazlozenju za neku izjavu o odricanju pravu na branitelja??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerojatno ste se u tijeku postupka odrekli prava na branitelja tijekom uhićenja, no uvijek ga možete angažirati. Što se tiče narušavanja javnog reda i mira, možda će Vam neki s više iskustva u ovim predmetima više reći, ali svakako pišite pisanu obranu i navedite sve što navodite, jer kaznu ste platili pa više ne možete poricati prekršaj, ali tražite da Vas sud oslobodi kazne zatvora zbog zaposlenja, da ste već izdržali pritvor i da molite da Vam se i taj dio uračuna ako sud ipak smatra da trebate izvršiti kaznu itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 13 minuta, Yumee je napisao:

i morali smo platit kaznu od 300 kn svako, koja je placena

i danas sam dobio poziv na sud i predlaze nam se 80kn kazne i 5 DANA ZATVORA!? 

Točno napiši članke zakona po kojem ste platili kaznu od 300 kn i po kojim člancima zakona se traži 80 kn kazne i 5 dana zatvora.jer je to bitno.

Znači za jedno djelo ste platili kaznu a za drugo ide optužni prijedlog?

A to što predlaže policija (zatvor) ne mora bit prihvaćeno od suda jer to nije pravomoćna kazna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 20 minuta, sivko je napisao:

Točno napiši članke zakona po kojem ste platili kaznu od 300 kn i po kojim člancima zakona se traži 80 kn kazne i 5 dana zatvora.jer je to bitno.

Znači za jedno djelo ste platili kaznu a za drugo ide optužni prijedlog?

A to što predlaže policija (zatvor) ne mora bit prihvaćeno od suda jer to nije pravomoćna kazna.

Neznam za frenda, ali meni u prekrsajnom nalogu (taj papir su nam dali istu noc kak smo zavrsili u postaji) pise:
nije kod sebe imao osobnu iskaznicu (kratki opis preksraja) cime je pocinion prekrsaj iz clanka 16. stavka 1. tocke Zakona o osobnoj iskaznici, kaznjiv po clanku 29. stavku 1. tocki istoga Zakona te se temeljem istog propisa kazna u iznosu od 200kn

Dodatno sam platio 100kn kazne za troskove prekrsajnog postupka.


A ovaj Optuzni Prijedlog/pismo koji sam dobio danas:
Temeljem clanka 111. i 160. Prekrsajnog zakona podnosi se...

I onda pise da smo narusavali javni red i mir itd. - Cime je pocinjen prekrsaj iz clanka 17. stavka 1. Zakon o prekrsajima protiv javnog reda i mira, kaznjivog po clanku 17. stavka 1. istog zakona

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , drot13 je napisao:

Upravo tako. Policija kod optužnih prijedloga često predlaže zatvor, ali ga za ovakav prekršaj sud sigurno neće izreći, pa će biti novčana kazna ili uvjetni zatvor (nećeš u zatvor ako ne ponoviš djelo).

jel mislis da bi mi odvjetnik koristio u slucaju da ciljam samo na placanje kazne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija