Jump to content

Uknjižba prava vlasništva temeljen ugovora o doživotnom uzdržavanju - sudska pristojba


Sunchana77

Preporučene objave

Poštovani,

temeljem ugovora o doživotnom uzdržavanju koji je sudski ovjeren na Općinskom sudu u Osijeku naslijedila sam od pokojnog oca dio kuće. Umro je u svibnju 2018.godine. Možete mi molim Vas reći što je potrebno za uknjižbu prava vlasništva, te koliko se plaća sudska pristojba za uknjižbu prava vlasništva?

unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Sunchana77 je napisao:

Poštovani,

temeljem ugovora o doživotnom uzdržavanju koji je sudski ovjeren na Općinskom sudu u Osijeku naslijedila sam od pokojnog oca dio kuće. Umro je u svibnju 2018.godine. Možete mi molim Vas reći što je potrebno za uknjižbu prava vlasništva, te koliko se plaća sudska pristojba za uknjižbu prava vlasništva?

unaprijed hvala!

Prijedlog (uzmete tamo na sudu i ispunite), smrtni list (otiđete do matičnog ureda i uzmete ga - 20 kn biljega), 250 kn sudske naknade (uzmete uplatnicu sa suda i uplatite), orginal ugovora o uzdržavanju. S tim dokumentima odete na sud i podnesete zahtjev za uknjižbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na brzom odgovoru, međutim jedna od službenica nije htjela postupiti kako ste gore napisali već zahtjeva da platim peterostruki iznos zbog isteka roka od 60dana od dana stjecanja uvjeta za upis (pretpostavljam od dana smrti moga oca). Ugovori o doživotnom uzdržavanju solemnizirani kod javnog bilježnika oslobođeni su plaćanje sud.pristojbi, smatram da je ovjera suda jednako vrijedna ovjeri kod javnog bilježnika u ovom slučaju ?

 

hvala puno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Matrix locked i unlocked this forumu

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija