Jump to content

Obveza slanja opomena


zvir12

Preporučene objave

Bratu je došla ovrha na neki neplaćeni račun bez da je poslana opomena. U članku iz Slobodne dalmacije piše da bez opomene nema ovrhe. "Po izmjenama i dopunama Ovršnog zakona iz 2017. godine postoji obveza slanja opomena jer se, u protivnom, ne smatra se da je prijedlog za ovrhu valjan." Ono što mene zanima je koji članak tog zakona to regulira, jer se to treba navesti u žalbi. Ako netko zna koji članak i koja stavka Ovršnog zakona regulira to pitanje bio bih jako zahvalan na toj informaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Ja se ne sjećam da sam vidjela takvu izričitu odredbu.

Evo dijela izvoda iz Ovršnog zakona 

Dostava rješenja o ovrsi

Članak 42. (NN 93/14)

(1) Rješenje o ovrsi dostavlja se ovrhovoditelju i ovršeniku.

(2) Rješenje kojim se odbacuje ili odbija prijedlog za ovrhu doneseno prije nego što je ovršeniku bilo omogućeno da se o njemu očituje dostavlja se samo ovrhovoditelju.

Da li se mogu pozvati na članak 42. stavka 2.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo još jednog članka istog zakona 

OVRŠNI ZAKON

 

Dio prvi

Glava prva   OSNOVNE ODREDBE

Dostava

Članak 8. (NN 93/14)

(4) Fizičkoj osobi koja ne obavlja određenu upisanu djelatnost te fizičkoj osobi koja obavlja određenu upisanu djelatnost ako se dostava ne obavlja u vezi s tom djelatnošću dostava se obavlja na adresi prebivališta u Republici Hrvatskoj prema podacima o prebivalištu koji će sud, odnosno javni bilježnik pribaviti iz evidencija Ministarstva unutarnjih poslova.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Ruby_Danderfluff je napisao:

Nijedna od tih odredbi ne govori ovo što kažete.

U pravu ste, međutim bratu je stigla ovrha bez dostavljenog rješenja o ovrsi, što je obveza iz članka 42. stavka 1. Ovršnog zakona, Fina mu je sjela na mirovinu i ovršila sav novčani iznos na računu bez ikakve obavijesti o tome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 20 sati , opaki je napisao:

Ukratko ako mu prebvalište po MUP-ovim evidencijama ne odgovora mjestu gdje se zaista nalazi onda je sve moguće.... Još kad bi naveli na šta se dug odnosi gdje bi nam bio kraj :)

Moglo bi se raditi o tome, zahvaljujem na odgovoru. Da bih objasnio na što se dug ili "dug" odnosi trebalo bi mi puno više prostora, pa ne bih o tome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija