Jump to content
Yumee

Modafinil

Preporučene objave

Prije 51 minuta, Ruby_Danderfluff je napisao:

https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2016_01_10_258.html

Evo popisa droga, psihotropnih tvari itd., a je li modafinil, odnosno difenilmetilsulfinilacetamid na njemu, to bi Vam trebao provjeriti kemičar.

Hvala!

Da li mi mozete rec koji je zakon narucivanja ljekova koji se inace izdaju na recept u HR, online, a da ta osoba nema prepisani recept za isti, u ovom primjeru Modafinil (koji se prepisuje u nasim ljekarnama s receptom)?

Pretpostavljam da bi to vec bilo svrstano u neki tip kaznenog dijela?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Ako naručujete za sebe, onda nema kaznenog djela, pretpostavljam. Međutim, ako stavljate u promet, onda postoji niz kaznenih djela, poput nedozvoljene trgovine, poput stavljanja u promet štetnih proizvoda za liječenje i sl.

Gledala sam kasnije, vjerojatno neće biti na popisu zabranjenih supstanci s obzirom da se radi o lijeku namijenjenom liječenju narkolepsije i sličnih stanja, tako da ga osobe koje boluju od tih bolesti mogu nabaviti. Međutim, zloupotreba je zabranjena, posebno radi profita.

Podijeli ovu objavu

prije 3 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Ako naručujete za sebe, onda nema kaznenog djela, pretpostavljam. Međutim, ako stavljate u promet, onda postoji niz kaznenih djela, poput nedozvoljene trgovine, poput stavljanja u promet štetnih proizvoda za liječenje i sl.

Gledala sam kasnije, vjerojatno neće biti na popisu zabranjenih supstanci s obzirom da se radi o lijeku namijenjenom liječenju narkolepsije i sličnih stanja, tako da ga osobe koje boluju od tih bolesti mogu nabaviti. Međutim, zloupotreba je zabranjena, posebno radi profita.

Fala puno :D

Podijeli ovu objavu

prije 19 sati , Yumee je napisao:

Hvala!

Da li mi mozete rec koji je zakon narucivanja ljekova koji se inace izdaju na recept u HR, online, a da ta osoba nema prepisani recept za isti, u ovom primjeru Modafinil (koji se prepisuje u nasim ljekarnama s receptom)?

Pretpostavljam da bi to vec bilo svrstano u neki tip kaznenog dijela?

Ako nema recepta bez obzira na količinu moglo bi bit kazneno djelo a ako nije podpada pod ovaj zakon https://www.zakon.hr/z/293/Zakon-o-suzbijanju-zlouporabe-droga (naravno ako je lijek na popisu ili tvari u lijeku)

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad