Jump to content

Upravno vijeće


mikronis

Preporučene objave

Molim admina da prebaci temu na odgovarajući podforum ako sam fulao, hvala. 

PITANJE:

Ponukan temom koja se vodi zadnjih nekoliko dana po medijima, a vezana je na smjenu dr. Nogala, ravnatelja Bolnice Srebrnjak, molio bih nekoga od aktivnih pravnika na forumu da mi da odgovor ukoliko zna isti. 

Naime, prema Zakonu o zdravstvenoj zaštiti, članak 83. St. 3 i st. 4 kažu slijedeće:

(3) Upravno vijeće zdravstvene ustanove čiji je osnivač jedinica područne (regionalne) samouprave i Grad Zagreb te jedinica lokalne samouprave ima pet članova i čine ga predstavnici:

– osnivača (predsjednik i dva člana)

– radnika ustanove (dva člana).

(4) Iznimno od stavka 3. ovoga članka, upravno vijeće bolničke zdravstvene ustanove čiji je osnivač jedinica područne (regionalne) samouprave i Grad Zagreb ima sedam članova i čine ga predstavnici:

– osnivača (predsjednik i tri člana)

– Republike Hrvatske (jedan član)

– radnika ustanove (dva člana).

Ono što mene zanima jest da li je Upravno vijeće u sastavu 5. članova koje je razriješilo dr. Nogala dužnosti ravnatelja Srebrnjaka imalo to pravo s obzirom na ovdje navedeno u ovim člancima ovoga zakona ili je isto radilo nezakonito s obzirom da je propisano da bi ih trebalo biti 7.

Zahvaljujem unaprijed na odgovoru. 

uređeno: od mikronis
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija