Jump to content

Ovrha žalba


asimicko

Preporučene objave

Poštovani, dobio sam sljedeće rješenje:

U IME REPUBLIKE HRVATSKE RJEŠENJE

Općinski sud XX po sucu XX, kao sucu pojedincu, u ovršnoj stvari ovrhovoditelja HRT Zagreb, zastupana po O.D. Hanžeković, protiv ovršenika XX radi isplate, povodom prijedloga ovrhovoditelja, dana 0.3.prosinca.2019.

rješio je

Obustavlja se ovrha na pokretninama ovršenika u postupku koji se vodio pred Općinskim sudom YY pod poslovnim brojem Ovrv-xxx/04.

Obrazloženje

Povodom ovršnog prijedloga ovrhovoditelja  Općinski sud YY je 17.kolovoza 2004.g donio rješenje o ovrsi posl. br. Ovrvr-xxx/04 na temelju vjerodostojne isprave radi isplate na pokretninama ovršenika. Podneskom od 11.studenog 2019.g, ovrhovoditelj je povukao predmetni ovršni prijedlog te je predložio nastavak ovrhe na novčanim sredstvima ovršenika.

Obzirom na gore navedeno, sud je temeljem odredbe čl36.st2. Ovršnog zakona(OZ. NN 57/96..) u svezi s odredbom čl 5 st.3 OZ-a odlučio kao u izreci rješenja.

 

Prije svega, molim Vas savjet, imam li pravo na žalbu i na osnovu čega? Pomoć mi je stvarno potrebna

Uopće nisam imao pojma da se vodi ovršni postupak, niti sam dobio ikakvu obavjest od ovrhovoditelja kao  niti od nadležnog suda.

Imam li pravo pozvati se na zastaru?

Također, HRT je već 2012. imao ovhu koju je naplatio sa računa.

Ne mogu sa sigurnosću tvrditi da li je račun plaćen ili nije, jer je proteklo puno godina.

U najgorem slučaju koliko mogu očekivati naplatu (glavnica dugovanja je cca dva računa po 300kn)

Unaprijed Hvala

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 25 minuta, asimicko je napisao:

Uopće nisam imao pojma da se vodi ovršni postupak, niti sam dobio ikakvu obavjest od ovrhovoditelja kao  niti od nadležnog suda.

Morali ste na neki način biti obaviješteni s obzirom da je postojalo pravomoćno rješenje o ovrsi na pokretninama i s obzirom da je sudski ovršitelj izlazio na Vašu adresu radi uredovanja. Da nije ovako, onda ne bi bila dopuštena promjena predmeta i sredstva ovrhe.

Prije 27 minuta, asimicko je napisao:

Prije svega, molim Vas savjet, imam li pravo na žalbu i na osnovu čega?

Žalba na obustavu nema smisla, a žalba na rješenje  o ovrsi na novčanim sredstvima se može uložiti i to u roku od 8 dana od uručenja. Razloge za žalbu nije moguće dati dok ne napravite uvidi u svoj spis i dok ne vidite o čemu je točno riječ.

Prije 28 minuta, asimicko je napisao:

Imam li pravo pozvati se na zastaru?

Neće biti zastare.

Prije 29 minuta, asimicko je napisao:

U najgorem slučaju koliko mogu očekivati naplatu (glavnica dugovanja je cca dva računa po 300kn)

Možete očekivati glavnicu, te kamate od dana dospijeća, a to će biti poprilično, zatim troškove postupka i troškove uredovanja. A po drugom rješenju također i troškove tog postupak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 35 minuta, Borbena7 je napisao:

Morali ste na neki način biti obaviješteni s obzirom da je postojalo pravomoćno rješenje o ovrsi na pokretninama i s obzirom da je sudski ovršitelj izlazio na Vašu adresu radi uredovanja. Da nije ovako, onda ne bi bila dopuštena promjena predmeta i sredstva ovrhe.

Žalba na obustavu nema smisla, a žalba na rješenje  o ovrsi na novčanim sredstvima se može uložiti i to u roku od 8 dana od uručenja. Razloge za žalbu nije moguće dati dok ne napravite uvidi u svoj spis i dok ne vidite o čemu je točno riječ.

Neće biti zastare.

Možete očekivati glavnicu, te kamate od dana dospijeća, a to će biti poprilično, zatim troškove postupka i troškove uredovanja. A po drugom rješenju također i troškove tog postupak.

Nikakvo rješenje o ovrsi nismo dobili. Koliko sam shavtio u ovom rješenju sud je obustavio ovrhu Ovrvr-xxx/04? Podneskom od 11.studenog 2019. ovrhovoditelj je povukao predmetni ovršni prijedlog te je predložio nastavak ovrhe na novčanim sredstvima.

Sud je temeljem odredbe čl. 36. st2. Ovršnog zakona u svezi s odredbom čl 5 st 3 OZ odlučio kao u izreci rješenja??

Šta je točno sud odlučio??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija