Jump to content

Otvaranje rodiljnog dopusta


pitalica1980

Preporučene objave

Pozdrav svima,

možda Legalis nije najbolje mjesto za ovo pitanje, ali ne vjerujem puno korisnicima općih foruma.

 

1. Otvara li se rodiljni dopust isključivo 45/28 dana prije termina ili bilo kad u tom periodu?

2. Kolokvijalna formulacija je da se za prosjek naknade gleda zadnjih 6 mjeseci. Međutim na obrascu s HZZO-a se traže podaci o plaći isplaćenoj u zadnjih 6 mjeseci prije mjeseca u kojem se ostvaruje pravo na naknadu. To bi značilo da iako sam uredno radila cijeli studeni, a plaću za njega dobila u prosincu, ne mogu ga uračunati u prosjek ako otvaram dopust u prosincu?

3. Od doktorice sam dobila uputu da na dan kad želim otvoriti dopust dolazim k njoj i onda s papirima koje mi da idem u HZZO. No ovdje nalazim informaciju da se na HZZO mora donijeti potvrda najkasnije 15 dana prije početka korištenja dopusta. Što je ispravno? 

4. Ukoliko netko slučajno zna - moramo li dijete i ja biti prijavljeni na istoj adresi za ostvarenje prava na naknadu? Naime ja sam službeno još na staroj, a muž je na novoj na kojoj živimo i na koju ćemo svakako prijaviti i dijete. 

 

Unaprijed hvala. 

uređeno: od pitalica1980
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. isključivo 45/28, čini mi se, najčešće 45, jer je svima to u interesu, jer počinješ dobivati porodiljnu naknadu, odnosno stvarni iznos plaće tada.

2. tako je, jer tu isplatnu listu niti ne možete predati kao dokaz za izračun prosjeka.

3. jeste li prije toga na komplikacijama ili niste?

4. ne morate, s ovim obrazloženjem koje ste dali, no svakako regulirajte svoje prebivalište.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru. 

2. U teoriji bih mogla jer ako plaću dobivam 5. u mjesecu a porodiljni otvaram npr. 20. u mjesecu, platnu listu imam.. Ali ne funkcionira tako. 

3. Nisam. S tim da sam danas bila u HZZO i ta informacija o donošenju potvrde 15 dana prije početka dopusta nije točna; potrebno je donijeti je do kraja mjeseca u kojem se dopust otvara. 

uređeno: od pitalica1980
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija