Jump to content
kulisleg

Ovrha od bivšeg poslodavca

Preporučene objave

15.8. sam prestao raditi u tvrtci. Prijenosno računalo koje nisam nikada zadužio nego trebao popraviti za kolegu sam ostavio na lokaciji u tvrtci s kojom smo surađivali, još uvijek je tamo. Telefonski je dogovoreno s direktorom da će njihov tehničar to preuzeti, jer su taman bili godišnji. Računalo je još tamo, niko ga nije došao preuzeti a ja više nisam u Zagrebu. Stiglo mi je na ZG adresu rješenje o ovrsi, naplaćuju mi prijenosno računalo 8 tisuća kuna. Ponavljam, niti je moje, niti sam ga bio zadužio, ostalo je na testiranju u tvrtci s kojom smo radili i niko ga nije preuzeo. Dakle, oni su meni ispostavili račun i na osnovu njega me ovršuju! 
Što mogu učiniti, kako se žaliti?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Da, još nešto, broj koji sam prije koristio mi više nije u funkciji pa me nisu mogli dobiti na telefon, ali prije zaposlenja tamo, kao i za vrijeme posla, koristili smo i komunicirali i privatnim kanalima komunikacije (Gmail) i niti jedan jedini mail mi nisu poslali da niko nije preuzeo računalo, niti išta na tu temu???

Podijeli ovu objavu

Što ste još od dokumenata dobili kao priloge uz to rješenje o ovrsi? I pogledajte, iz samo sadržaj ovršnog prijedloga trebalo bi biti razvidno temeljem koje isprave su ovi uopće došli do faze da je javni bilježnik donio rješenje o ovrsi?

Podijeli ovu objavu

Uz rješenje je dostavljen i račun. Čak nevezano uz činjenice da taj prijenosnik ne vrijedi toliko te da je u toj informatičkoj tvrtci i da ih čeka, meni je nevjerojatno da oni meni mogu ispostaviti račun tek tako. Pa šta sad, da ja njima pošaljem račun na isto toliko za čuvanje prijenosnika? Prestrašno.

I zar uz račun ne bi trebala biti ponuda, narudžba, otpremnica? Nešto potpisano? Pa ne mogu se valjda tek tako slati računi?

Uređeno od kulisleg

Podijeli ovu objavu

prije 8 sati , kulisleg je napisao:

Što mogu učiniti, kako se žaliti?

Pogledajte Ovršni zakon i to čl. 57. koji regulira pitanje prigovora protiv rješenja o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave. Također, pogledajte i čl. 50. Ovršnog zakona, da vidite koji bi po zakonu bili osnovani razlozi za ovaj Vaš prigovor.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad