Jump to content

porez na kucu za odmor


pika11

Preporučene objave


Postovani molim vas da mi razjasnite nedoumice koje imam u vezi placanja poreza na kucu za odmor,ukoliko neko ima ili je imao istu situaciju ili zna kako,sto i zasto...


Moja kuca je moje nasljede iza pokojnih roditelja,nalazi se u razlicitom mjestu od mjesta moga boravka,te sam na nju placala porez kao na kucu za odmor.
Zadnjih5 godina je u kuci bio podstanar,prijavljeni i sa vazecim ugovorom o najmu,te sam placala porez na iznajmljivanje i porez na dobit(od iznajmljivanja),i receno mi je u nadleznoj poreznoj upravi da ne trebam placati porez na kucu za odmor, jer porez na dobit i iznajmljivanje isključuje drugi , medutim neki dan mi je dosla uplatnica za posljednjih 5 godina da platim porez na kucu za odmor????
Prosle godine u navedenoj kuci su registrirani apartman placene sve poreze i taxe i ostalo,zanima me da li jos uvijek da ocekujem uplatnicu za kucu za odmor?
Dakle moja pitanja su i molim vas da mi odgovorite jednostavno laički sa da ili ne.
1.Kako se odreduje porez na kuću za odmor i koliko iznosi ?
2.Da li jedan porez iskljucuje drugi(porez na iznajmljivanje isključuje porez na kucu za odmor)
3.Da li je ista situacija sa sadakada je registriran apartman,hocu li dobiti uplatnicu za kucu za odmor.
4.Kuća je cijelo vrijeme imala 2 suvlasnika, a samo sam ja dobivala uplatnicu za porez ( i sumljam da sam ja plaćala za cijelu kuću a drugi suvlasnik ništa,zanimamme kako se to moze provjeriti,ove godine je napravljeno etažiranje)
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1. Porez na kuću za odmor je općinski porez, odnosno prihod Vaše jedinice lokalne samouprave, što znači da o tome kako se on plaća i koliko iznosi postoji odluka Vaše jedinice lokalne samouprave. Pokušajte pronaći tu odluku na stranicama općine.

2. To također kaže ta odluka.

3. Isto tako.

4. To možete provjeriti u općini, je li plaćeno i tko je plaćao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija