Jump to content
Jnts88

Očinstvo

Preporučene objave

Rođena sam u braku koji je završio par godina nakon mog rođenja i u nekom periodu do šeste godine mlog života suprug majke traži i dobija odricanje od očinstva (njegovo ime više nije na rodnom listu) ali ime istog gospodina piše u kompjuteru kad tražim domovnicu i njegovo prezime sam nosila do udaje. I dan danas kad na HZZO-u dobijem papire odjava-prijava, navedeno je njegovo ime. Po kojem zakonu sam nosila to prezime i tko je propustio obaviti posao kad još iskače njegovo ime na nekim dokumentima i jeli to ikako rješivo?

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama

Nažalost ama baš ništa, samo se ime ne pojavljuje u Rodnom listu, kako nisam uspjela dobiti nikakve informacije kako je točno došlo do tog odricanja, a s druge strane se njegovo ime pojavljuje kao što rekoh kad trebam domovnicu ili papire HZZO (jeli to možda slijedom toga što su u vrijeme mog rođenja bili u braku?) Zbunjuje me što dotični gospodin nije osporavao da ja nosim prezime (ne znam po kojoj osnovi, jeli i dalje na osnovu toga što sam rođena u braku)...koja bi ustanova bila nadležna za takve podatke, vezano za odricanje i slično?

Podijeli ovu objavu

Morao je postojati sudski postupak, a pokrenut tužbom radi osporavanja očinstva. Jeste li u mogućnosti otići na nadležni Općinski sud i po svojim osobni podacima tražiti na uvid spis koji je vođen radi osporavanja očinstva. Imate pravo na ovo, a negdje u arhivi suda bi trebala biti pohranjena barem presuda, a onda iz njenog sadržaja sa potpunim informacijama možete vidjeti kojim smjerom dalje rješavati potrebnu dokumentaciju.

Podijeli ovu objavu

Registrirajte se kako bi mogli sudjelovati u raspravi

Da bi postavili pitanje ili objavili komentar trebate biti naš korisnik.

Izradite korisnički račun

Izradite svoj korisnički račun na ovoj stranici. Lako je, potpuno besplatno i trajno!

Registrirajte se

Prijavite se

Već imate korisnički račun? Prijavite se ovdje.

Prijavite se sad