Jump to content

Regionalna samouprava - premještaj i plaća


mirni0803

Preporučene objave

Dragi ljudi, molim Vas pomoć, savjet, bilo što.

Radim u jednoj od naših županija, u izdvojenom dijelu (ispostavi), sad se događaju promjene, spaja se ured državne uprave.

Jedna osoba iz središnjice je zatražila premještaj te ju dovode na moje mjesto, a mene sele u sjedište županije bez da se mene ikaj pita ili išta da mogu poduzeti.
Ta osoba je tražila premještaj prije mjesec dana, prošli tjedan su mi rekli da sve ostaje kak je, da bi se preko noći preokrenulo i došlo do mojeg premještaja.
Smanjuje mi se koeficijent te idem na lošije radno mjesto (manja plaća, degradacija..al, nije sve u plaći).

Sve to imam usmeno rečeno, još ništa napismeno, rješenje o premještaju na drugo mjesto još nisam dobio.
Imam 5 godina rada tu i sve skupa 11 godina staža.
Da li postoji kakvo rješenje s pravne strane, da se žalim ili pognem glavu i šutim i trpim.

Pročitao sam Zakon o službenicima i namještenicima, jedino mi je iz toga jasno, ako ne potpišem novo rješenje, prestaje mi radni odnos, ako se žalim, župan odlučuje o žalbi (vjerojatno i to pada u vodu).
Zaleđe nikakvo nemam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ili mi preporučite nekog odvjetnika da pitam za savjet.
Da li me mogu premjestiti, a da nisam dobio nikakav nit pisani nit usmeni odgovor nit ikakvo upozorenje da nešto krivo i protivno zakonu radim.

Da ta kolegica nije tražila premještaj, do toga svega ne bi došlo.
I tada se sve preokrenulo.

Molim vas pomoć, nisam pametan kako i što postupiti.
Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Napomenut ću ovo oko koeficijenata. Prosto je nemoguće da ćete dobiti manji koeficijent. Barem tehnički gledano. Jer bruto osnovice ja razini države koju ste imali do sada i na razini županije su različite. Zbog u pravilu manje bruto osnovice, lokalna uprava ima značajno veće koeficijente. Sveukupno rezultira sa većom plaćom. Državno tijelo u kojem ste radili je najniže plaćeno jer se vrjednuje isključivo koeficijent i bruto plaća. Ne vrijede odredbe TKU, nema dodataka, nema povećanja. Prijelazom pod županiju ćete dobiti mnoge benefite. I sigurno veću plaću. Jer srednja sprema u takvim ustanovama ima veću plaću nego VŠS u državnim tijelima i javnim službama. Stoga, to oko koeficijenta i iznosa bruto plaće za vašu županiju, dobro provjerite. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija