Jump to content

Prekoracenje brzine u naseljenom mjestu (49.9kmh)


Zvonja

Preporučene objave

Prije svega dobar dan svima, hvala na pomoci i unaprijed se ispricavam za neke pogreske u tekstu (pisem brzo i pod velikim sam stresom)

Mladi sam vozac (18 godina) i shvacam da je to sto sam ucinio jako glupo... kasnio sam i cesta je bila cista pa sam zaboravio pogledat brzinomjer(znam da to nije opravdanje)

vozilo glasi na moga oca koji je profesionalni vozac koji se ni u kojem slucaju ne smije teretiti za prekrsaj jer mu o tome ovisi posao (ako je od pomoci otac/vlasnik vozila nije bio u Hrvatskoj za vrijeme pocinjenja prekrsaja)

Procitao sam u prijasnjim temama ne reagiranje na prijavu najbolji potez jer se placa samo 2000kn za ne davanje podataka? Vrijedi li to jos uvijek?

U dokumentu pise

"pocinjem prometni prekrsaj prekoracenja dopustene brzine kretanja vozila opisan iz clanka 53. stavka 1. ZAKON O SIGURNOSTI PROMETA NA CESTAMA kaznjiv po clanku 53. stavku 4. istog zakona, za koji je propisana novcana kazna u iznosu od 3.000 do 7.000kn

Prekrsaj je utvrden uredajem za mjerenje brzine kretanja marke GATSO T SERIES RT4 u naselju na dijelu kolnika gdje ogranicenje brzine kretanja iznosi 50 kmh. Izmjerena brzina kretanja vozila od 111 kmh, koja umanjena za sigurnosnu razliku iznosi 99.9kmh cime je dopustena brzina kretanja prekoracena za 49.9 kmh. Radi uvida u fotografije uredaja za mjerenje brzine kretanja mozete pristupiti u prostorije postaje PPRP SISAK. 

Sukladno odrebni clanka 229 stavka 3 zakona o sigurnosti prometa na cestama, kao vlasnik odnosno osoba kojoj je vozilo povjereno duzni ste dati vjrodostojan podatak o indetitetu osobe koja je u vrijeme pocinjenja prekrsaja upravljala navedenim vozilom, a pritom se dostava podataka o vise osoba koje su upravljale vozilom u  vrijeme pocinjena prekrsaja ne smatra dostavom vjerodostojnih podataka o indetitetu osobe kojoj je dao vozilo na upravljanja, radi provodenja prekrsajnog postupka.

Trazene podatke o osobi koja je upravlja navedenim vozilom duzni ste dati odnosno dostaviti u roku od 15 dana po primitku ove obavijesti na nasu adresu IVANA KUKULJEVICA SAKCINSKOG 24 SISAK

Upozoravamo Vas da cinite prekras iz clanka 229 stavka 7. zakona o sigurnosti prometa na cestama za koji je propisana novcana kazna u iznosu od 5.000 do 15.000kn ukoliko u navedenom roku od 15 dana ne date odnosno ne dostavite vjerodostojan podatak o indetitetu osobe koja je u vrijeme pocinjenja prekrsaja upravljala navedenim vozilom. 

Napominjemo da prekrsajni postupak protiv Vas, u ovom trenutku, jos nije pokrenut te protiv ove obavijesti ne mozete podnosti pravne lijekove"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , Zvonja je napisao:

Procitao sam u prijasnjim temama ne reagiranje na prijavu najbolji potez jer se placa samo 2000kn za ne davanje podataka? Vrijedi li to jos uvijek?

Ne, ne vrijedi a sve vam je i objašnjeno u dobivenoj Obavijesti gdje se navodi,

prije 3 sati , Zvonja je napisao:

Upozoravamo Vas da cinite prekras iz clanka 229 stavka 7. zakona o sigurnosti prometa na cestama za koji je propisana novcana kazna u iznosu od 5.000 do 15.000kn ukoliko u navedenom roku od 15 dana ne date odnosno ne dostavite vjerodostojan podatak o indetitetu osobe koja je u vrijeme pocinjenja prekrsaja upravljala navedenim vozilom. 

što će reći da je minimalna propisana novčana kazna za ne dostavljanje podataka sada 5 000 kn.

Dakle, dobili ste obavijest o počinjenom prekršaju na koju ne morate reagirati ali će na oca stići prekršajni nalog na navedeni iznos. Ako ne želite da se uopće tereti otac, trebali bi u roku 15 dana dostaviti podatak da ste vi upravljali vozilom (valjda imate položen vozački ispit?), nakon čega ćete vi dobiti prekršajni nalog za

prije 3 sati , Zvonja je napisao:

pocinjem prometni prekrsaj prekoracenja dopustene brzine kretanja vozila opisan iz clanka 53. stavka 1. ZAKON O SIGURNOSTI PROMETA NA CESTAMA kaznjiv po clanku 53. stavku 4. istog zakona, za koji je propisana novcana kazna u iznosu od 3.000 do 7.000kn

a na koji onda možete pisati prigovor, tražiti smanjenje novčanog iznosa i/ili mjere zabrane upravljanja na način koji je opisan u moru tema i Predlošcima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Zvonja je napisao:

Ok, 

cini se da cu predat svoje podatke i platit kaznu (posto mi je prvi put predpostavljam da je kazna minimalna odnosno 3000kn i da mogu platit pola odma 1500kn?)

nakon sta odlucim sta cu javim vam i kad se sve zavrsim opet javim rezultate :)

hvala svima na odgovorima i pomoci

Meni se ovo čini kao najbolja opcija za Vas i Vašeg oca. Nažalost, pravne rupe i načini da se izbjegne poštovanje zakona su vrlo rijetki, i oni koji kažu da se "uvijek možeš izvući" nisu u pravu, po mom mišljenju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

UPDATE: Poslo sam podatke i danas sam dobio prekrsajni nalog(slike dole) 

Je li ikako moguce da ne dobijem zabranu upravljanja posto mi je prvi prekrsaj, a koliko sam ja shvatio zabranu sam trebao dobiti samo ako mi je 2. odnosno 3. ili vise prekrsaj... 

I ako je moguce , gubim li pravo na placanje 2/3 ako se zalim...?

 

1str.jpg

2str.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Zvonja je napisao:

Je li ikako moguce da ne dobijem zabranu upravljanja posto mi je prvi prekrsaj

Ako je sud ukine temeljem žalbe.

prije 2 sati , Zvonja je napisao:

posto mi je prvi prekrsaj, a koliko sam ja shvatio zabranu sam trebao dobiti samo ako mi je 2. odnosno 3. ili vise

Zaštitna mjera zabrane upravljanja je izrečena temeljem Prekršajnog zakona, a Zakon o sigurnosti prometa na cestama samo određuje najmanji vremenski period zabrane upravljanja 2, 3 i svaki sljedeći put.

Citiraj

I ako je moguce , gubim li pravo na placanje 2/3 ako se zalim...?

Ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Pozdrav!

Stigo je odgovor od suda (slike ispod) pa imam jos par pitanja prije nego sto zatvorimo temu... 

 

Koliko sam shvatio u sudnici su se dobro nasmijali i nisu nista promijenili osim sto su me oslobodili placanja 100 kn sudskih troskova? :)

Ukoliko platim 2000kn (dvije trecine) ne moram vise nista placat?

Kazu da mi oduzimaju vozacku na mjesec dana, od kada do kada traje tih mjesec dana? Preko MUPove stranice za provjeru vozacke negative bodove sam dobio (3), ali i dalje pise da je vozacka vazeca...

Polazem za C kategoriju pa me zanima utjece li oduzimanje B kategorije na to?

 

Hvala svima koji su sudjelovali, ali od sada Sisak zaobilazim u sirokom luku... :D 

1.thumb.jpg.b1f9f0e0112d3c44b6b0217bb498c2d1.jpg2.thumb.jpg.adcf5dec4698664b10c9287717cdb965.jpg

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija