Jump to content

Ispravni postupak


Keš

Preporučene objave

Poštovani,

pokrenut je ispravni postupak ,naime u zk ulošku su dvije čestice koje su različite od katastra i na jednoj je upisana stara kuća koja ne postoji a

suvlasnik te kuće je N.N. a čestice su društveno vlasništvo

stvarno stanje je takvo da sad postoje dvije katastarske čestice na kojima su izgrađene kuće i legalizirane su i napravljeno je usklađenje tih čestica

na prijavnom listu se nalaze obje čestice i ja sam predlagatelj ispravnog postupka

zanima me hoće li se u postupku riješiti obje čestice ako sam samo ja predlagatelj za svoju česticu ili N.N.

može predati prijavu na ispravni postupak da se po prijavnom listu upiše i njegova čestica

lp

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Keš je napisao:

N.N.

može predati prijavu na ispravni postupak da se po prijavnom listu upiše i njegova čestica

Ukoliko se radi o istom ZK ulošku, nakon objave javnog oglasa može kao osoba koja smatra da bi se glede toga ZK uloška trebalo upisati nešto što nije predloženo priložit prijavu prijedloga za upis, tj. prigovor u određenom roku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 sati , Keš je napisao:

Postoji li poseban obrazac za prijavu

Ne, no ono što bi ste htjeli napisati valjalo bi da ima odlike bilo kojeg drugog podneska, u ovom slučaju sukladno čl.196 Zakona o zemljišnim knjigama. Naziv suda, naziv onoga tko podnosi prijavu, na što se odnosi i što se traži.

Dakle, 

Općinski sud u Puli                                                      (poslovni broj) Rz-xy

Kneza Branimira 357

Zemljišnoknjižni odjel 

 Zemljišnoknjižni predmet

Podnositelj prijave: Pero Perić, Obala Kralja Petra Krešimira IV, Pula

 

Temeljem Oglasa navedenog suda pod poslovnim brojem Rz-xy od 30 srpnja 2014 godine kojim se objavljuje da je po prijedlogu predlagatelja Đure Đurića pokrenut pojedinačni ispravni postupak glede nekretnina označenih kao zemlj.čest.xy u zk.ul. XY k.o. X, u naznačenom roku podnosim

    Prijavu prijedloga za upis

kojom predlažem da se u zemljišnu knjigu upiše i (što već smatrate da bi trebalo) a što nije sadržano u prijedlogu za otvaranje pojedinačnog ispravnog postupka. Svoj prijedlog temeljim na (javnoj ili privatnoj ispravi) koju kao kopiju prilažem ovoj prijavi.

 

U_________________, dana________________.

Pero Perić

(potpisano)                                                                                                      

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Hvala na odgovoru

Evo stiglo rješenje o otvaranju pojedinačnog postupka i oglas za e ploču i piše:Zemljišnoknjižno i katastarsko stanje nisu usklađeni te je izgrađen geodetski elaborat  xxx kojim se provodi promjena na predmetnim nekretninama na način da se od postojeće kč xxx i kč xxx koje su upisane u zemljišnoj knjizi formiraju dvije nove čestice xxx  -moja čestica i sad navodi što se sve nalazi na toj čestici i čestica xxx-čestica odN.N. i tu se navodi sve što je na njegovoj 

Ako sam dobro shvatila promjena će biti za obje čestice i N.N ne treba prijavu za promjenom svoje čestice jer je u gruntovnici upisan kao vlasnik stare kuće koja je bila na njegovoj čestici

Malo sam dosadna ali eto da ne pogriješimo u nečemu

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Keš je napisao:

Ako sam dobro shvatila promjena će biti za obje čestice i N.N ne treba prijavu za promjenom svoje čestice

Ako u rješenju piše kao što ste naveli,

, Keš je napisao:

Zemljišnoknjižno i katastarsko stanje nisu usklađeni te je izRađen geodetski elaborat  xxx kojim se provodi promjena na predmetnim nekretninama na način da se od postojeće kč xxx i kč xxx koje su upisane u zemljišnoj knjizi formiraju dvije nove čestice xxx  -moja čestica i sad navodi što se sve nalazi na toj čestici i čestica xxx-čestica odN.N. i tu se navodi sve što je na njegovoj

ne, ne treba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija