Jump to content

Poslodavac nije isplatio plaću sa sezone, što da radim?


Nesiguran

Preporučene objave

Poštovani,

Za vrijeme ljeta radio sam za jednu firmu za sjedištem u Zagrebu, no meni i kolegama nisu isplatili zadnju plaću. Već 3 mjeseca bivši poslodavac nas sve navlači da će nam novci sjesti kroz nekoliko dana. Mene zanima, pošto nas poslodavac navlači sve uvjerljivije, želi li kupiti naše strpljenje i ne isplatiti nam plaće uopće? I zanima me postoji li zakon po kojem nakon što prođe godina u kojoj je bio radni odnos poslodavac ne treba isplatiti plaće iz te godine. I što je najbolje učiniti u našoj situaciji? Lijep pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilo bi dobro da prijavite cim prije. Nemate ogranicenje u smislu kraja kalendarske godine ali bi se trebali voditi razumnim rokom. Prijavu ionako mozete poslati online putem linka http://prijave.mrms.hr/prijava

Ukoliko je poslodavac u financijskim problemima, svoja potrazivanja mozete ostvariti i preko Agencije za zastitu radnickih potrazivanja https://www.aort.hr/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tražite od poslodavca da Vam navede konkretni datum do kojega možete očekivati da će Vam plaća biti isplaćen u cijelosti. Ukoliko Vam ne precizira rok, tada očigledno nema u planu da Vas isplati, a ukoliko Vam navede taj nekakav rok, možete ga pričekati ukoliko Vam je to prihvatljivo ili ga možete odmah prijaviti. U svakom slučaju, odgađanje prijave ne rješava Vaš problem, dapače.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Nesiguran je napisao:

Poštovani,

Za vrijeme ljeta radio sam za jednu firmu za sjedištem u Zagrebu, no meni i kolegama nisu isplatili zadnju plaću. Već 3 mjeseca bivši poslodavac nas sve navlači da će nam novci sjesti kroz nekoliko dana. Mene zanima, pošto nas poslodavac navlači sve uvjerljivije, želi li kupiti naše strpljenje i ne isplatiti nam plaće uopće? I zanima me postoji li zakon po kojem nakon što prođe godina u kojoj je bio radni odnos poslodavac ne treba isplatiti plaće iz te godine. I što je najbolje učiniti u našoj situaciji? Lijep pozdrav!

Konačno, svi vi radnici možete tužiti poslodavca za isplatu zaostale plaće, u građanskom sporu, posebno ako inspekcija rada ne učini ništa po tom pitanju. Zastarni rok za potraživanja iz radnog odnosa je 5 godina, tako da ne morate žuriti s time.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko imate platne liste, a nije vam isplatio plaću pokrenite ovršni postupak na računima firme ako mislite da se nećete naplatiti (odnesete na FINU platnu listu i kažete da vam nije isplaćena plana i trebate još donijeti IBAN firme). Ovo neka vam bude krajna mjera za kojom posegnite ako mislite da nemate izbora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija