Jump to content

Zabilježba pokrenutog ovršnog postupka


abiba

Preporučene objave

Danas,u plavoj koverti na kojoj piše U VLASTITE RUKE, u poštanskom kasliću nađem od Općinskog suda Sesvete Rješenje o zabilježbi pokrenutog ovršnog postupka na zemljište mog supruga, a na temelju Rješenja Općinskog građanskog suda od 30.09.2019.

Kao prvo, Rješenje od 30.09.2019.g. nije primio.

Današnje Rješenje nije opet dostavljeno na ruke tj. poštar ga je očito potpisao i bacio u kaslić.

Što nam je sada raditi,divna čestitka za Novu godinu,otvorila sam ga,možda nisam trabala, ne znam ni sama, što sada???

Da li može ići Ovršni postupak i na nekretnine i na plaću? Za sada nije blokiran mu račun, zato vas molim što nam je činiti???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovakvo ponašanje je nedopustivo. Provjerite, je li dostavu obavljala pošta (da nije sudski dostavljač) i ukoliko je, tada nema razloga da ne napravite prijavu poštaru s obzirom da Vam se pismeno protuzakonito uručilo. Pa neka njegov nadređeni odlučuje o sankcijama, jer prema navedenom ovo mu nije prvi put, i to samo kada ste Vi u pitanju.

Vezano za pismeno. Je li Vam to uručeno novo rješenje o ovrsi na nekretnini ili? Rješenje od rujna je bilo na kojem predmetu ovrhe? O koliko dugu je riječ? Da li je suprug u radnom odnosu i da li već ima nekakvu ovrhu na plaći? 

Ukoliko Vam je ovo komplicirano za odgovoriti, možete poslikati današnje pismeno, samo uklonite sve osobne podatke, pa objavite da vidim o čemu je točno riječ. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

iz FIN-e u Očevidniku o redoslijedu plaćanja sa obračunatom kamatom, Ovrha je iz 2001.g.(dug je iz 1998.g.) pokrenuta i blokiran je račun.Nakon isteka 10 godina, ponovljena je Ovrha 2011.g.znači prije isteka 10 godina zastare,dostavljena je na FIN-u nova Ovrha. I sada će opet nakon 10 godina biti nova????

Znači,račun je blokiran 16 godina, na njega ne sjeda nikakav novac jer je osoba nezaposleni hrvatski branitelj od 2008.godine,ovrha se mogla smatrati nenaplativom Budući nema nikakvu imovinu, ovrha se ne bi mogla nastaviti, da li je Sud mogao i morao ovrhu obustaviti?'? Da li u ovom slučaju da se od Suda zatraži obustava i što to onda znači?

Ako Sud donese odluku o obustavi ovrhe jer postoji nemogućnost naplate s bilo koje osnove, da li se može opet pokretati ovrha ako dužnik počne raditi i ostvari novčana primanja ili obustava ovrhe je obustava za sva vremena?

Ovo podcrtano pitala sam već ali pod drugom temom i nakon mišljenja koje sam dobila, 12.6.2018.g. pisala sam Općinskom građanskom sudu Prigovor protiv Rj. po toj Ovrsi, ali do dan danas nismo dobili nikakavo očitovanje. Pozvala sam se i na apsolutnu zastaru jer ništa nije naplaćeno preko 15 godina.

I danas dobivamo zabilježbu po toj Ovrsi na zemljištu,zanima me da li može sada ići ovrha i na novčanim sredstvima istovremeno ili ne?! I kako to da nismo dobili Rješenje o ovrsi od 30.09.2019. temeljem koje je provedena sada zabilježba? Da li da Sudu opet pišemo prigovor i zar nema zastare potraživanja zbog nenaplativosti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 20 minuta, abiba je napisao:

Znači,račun je blokiran 16 godina, na njega ne sjeda nikakav novac jer je osoba nezaposleni hrvatski branitelj od 2008.godine,ovrha se mogla smatrati nenaplativom 

To nije zapreka da ovrhovoditelj ne bi bio zaveden u Očevidniku u redu čekanja na naplatu.

Prije 21 minuta, abiba je napisao:

Budući nema nikakvu imovinu, ovrha se ne bi mogla nastaviti, da li je Sud mogao i morao ovrhu obustaviti?'?

Nije mogao, a niti je morao obustaviti ovršni postupak, pogotovo ne budući mogući postupak.

Prije 23 minuta, abiba je napisao:

Da li u ovom slučaju da se od Suda zatraži obustava i što to onda znači?

Nema prostora za obustavu.

Prije 23 minuta, abiba je napisao:

Ako Sud donese odluku o obustavi ovrhe jer postoji nemogućnost naplate s bilo koje osnove, da li se može opet pokretati ovrha ako dužnik počne raditi i ostvari novčana primanja ili obustava ovrhe je obustava za sva vremena?

Uvijek se temeljem ovršne isprave može pokrenuti novi ovršni postupak na bilo kojem predmetu i sredstvu ovrhe. Nema broja ograničenja obustava postupaka i broja ponovnih pokušaja naplate u novom ovršnom postupku.

Prije 25 minuta, abiba je napisao:

Ovo podcrtano pitala sam već ali pod drugom temom i nakon mišljenja koje sam dobila, 12.6.2018.g. pisala sam Općinskom građanskom sudu Prigovor protiv Rj. po toj Ovrsi, ali do dan danas nismo dobili nikakavo očitovanje. Pozvala sam se i na apsolutnu zastaru jer ništa nije naplaćeno preko 15 godina.

Ovdje ne bi išao prigovor već žalba. A apsolutna zastara ne postoji.

Prije 26 minuta, abiba je napisao:

I danas dobivamo zabilježbu po toj Ovrsi na zemljištu

Nije mi baš jasno kakvu zabilježbu ste dobili, prije bi rekla da ste dobili rješenje o ovrsi na nekretnini, a ne nikakvu zabilježbu. 

Prije 27 minuta, abiba je napisao:

zanima me da li može sada ići ovrha i na novčanim sredstvima istovremeno ili ne?!

Ovisi o cijelom nizu okolnosti.

Prije 28 minuta, abiba je napisao:

I kako to da nismo dobili Rješenje o ovrsi od 30.09.2019. temeljem koje je provedena sada zabilježba?

Postoji više načina uručenja pošte, a kod Vas postoji i mogućnost da je poštara napravio nešto slično kao i sa današnjom poštom.

Prije 29 minuta, abiba je napisao:

Da li da Sudu opet pišemo prigovor i zar nema zastare potraživanja zbog nenaplativosti?

Ako ste dobili rješenje o ovrsi na nekretnini tada prigovor nema smisla već žalba, ali svakako ne iz razloga koje ste naveli, stvar je znatno kompleksnija zbog toga što je u pitanju ovrha na nekretnini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

 A apsolutna zastara ne postoji.

Da li mi možete odgovoriti kada astupa apsolutna zastara-zašto u ZOO piše da nakon 10 godina nenaplativosti dolazi do apsolutne zastare.Znači, ako se u 10 godina nije vjerovnik naplatio po nijednoj osnovi, to može ići u nedogled?Kada nastupa apsolutna zastara,pa ima je koliko hoćete samo kod većih dužnika, a kod  nas malih ona ne vrijedi?Pa je li to moguće?Svako malo čitamo -otišao dug u zastaru, pa dajte nam pomognite i nama malima da ne plaćamo sve za ove velike dužnike?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 57 minuta, abiba je napisao:

 A apsolutna zastara ne postoji.

Da li mi možete odgovoriti kada astupa apsolutna zastara 

U ovršnom postupku nema apsolutne zastare. Imate zastaru od 10. godina računajući od dana pravomoćnosti rješenja o ovrsi, ali ako u tom roku ovrhovoditelj poduzme radnju pred sudom ili drugim nadležnim tijelom, a s ciljem naplate svog duga, tada se ova zastara prekida i zastarni rok od 10. godina se računa ponovno iz početka. Tako da je dočekati zastaru gotovo nemoguće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 sati , abiba je napisao:

 A apsolutna zastara ne postoji.

Da li mi možete odgovoriti kada astupa apsolutna zastara-zašto u ZOO piše da nakon 10 godina nenaplativosti dolazi do apsolutne zastare.Znači, ako se u 10 godina nije vjerovnik naplatio po nijednoj osnovi, to može ići u nedogled?Kada nastupa apsolutna zastara,pa ima je koliko hoćete samo kod većih dužnika, a kod  nas malih ona ne vrijedi?Pa je li to moguće?Svako malo čitamo -otišao dug u zastaru, pa dajte nam pomognite i nama malima da ne plaćamo sve za ove velike dužnike?

Apsolutna zastara postoji samo za porezne dugove, te za kaznena djela.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija