Jump to content

Ugovor o cesiji Eos Matrix


Milovan1210

Preporučene objave

Dobar dan,moli se savjet, iako je vjerojatno bilo već puno tema na ovu problematiku..Naime Dobio sam rješenje o ovrsi od JB,na njega uložio prigovor i dostavljen mi je podnesak da se u roku  8 dana očitujem o navodima suprotne strane.Pitanje uz podnesak je dostavljen ugovor o cesiji između Optime i Eos Matrixa,dali u ugovoru moram biti i ja naznačen kao dužnik iako nisam stranka i dali mora biti naznačen iznos potraživanja? s time da nikada nisam dobio obavijest o promjeni vjerovnika već samo rješenje o ovrsi.LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Milovan1210 je napisao:

dali u ugovoru moram biti i ja naznačen kao dužnik iako nisam stranka i dali mora biti naznačen iznos potraživanja?

Ništa od navedenog ne mora biti naznačeno.

Prije 2 minuta, Milovan1210 je napisao:

s time da nikada nisam dobio obavijest o promjeni vjerovnika već samo rješenje o ovrsi.LP

Na ovaj način se smatra da ste obaviješteni o ustupu dugovanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Cesija ili ustup tražbine su regulirani odredbama čl. 80.-89. Zakona o obveznim odnosima, čisto da znate gdje gledati. Dakle, po čl. 80., to je ugovor između starog i novog vjerovnika, u kojemu dužnik ne sudjeluje. Nije potreban Vaš pristanak, ali je potrebno da Vas ustupitelj (Optima) obavijesti o ustupu, što je moguće da su učinili nekom obavijesti ili dopisom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nitko me nije obavijestio niti Optima niti Eos,već je došlo rješenje o ovrsi na koje sam uložio prigovor i tada saznao o ustupu tražbine,tjst ugovor o cesiji.Zar čl 82 st.2 u to slučaju oslobađa dužnika? citiram odredbu; Ispunjenje ustupitelju prije obavijesti o ustupanju pravovaljano je i oslobađa dužnika obveze, ali samo ako nije znao za ustupanje, inače obveza ostaje i on ju je dužan ispuniti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 24 minuta, Milovan1210 je napisao:

Mislite sa dostavom ugovora o cesiji da sam na taj način obaviješten?

 

Da, upravo tako.

Prije 7 minuta, Milovan1210 je napisao:

Zar čl 82 st.2 u to slučaju oslobađa dužnika? citiram odredbu; Ispunjenje ustupitelju prije obavijesti o ustupanju pravovaljano je i oslobađa dužnika obveze, ali samo ako nije znao za ustupanje, inače obveza ostaje i on ju je dužan ispuniti.

Ali Vi niste ispunili obvezu prema ustupitelju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija