Jump to content

Povećanje pričuve


cantarion

Preporučene objave

Predstavnica suvlasnika tražila je od svih suvlasnika podatke o otplati kredita Fondu za naknadu oduzete imovine s objašnjenjem kako ćemo uskoro svi otplatiti kredite, pa možemo umjesto rate kredita plaćati veću pričuvu. 

Rekla sam da ću ju obavijestiti kad otplatim kredit, ali drugo ništa. Na moje veliko iznenađenje, desetak dana kasnije u mom poštanskom sandučiću našla sam Pregled obračuna dospjelog duga za (moj) ugovor, po koji je sama predstavnica otišla u Fond i na komadu papira napisanu neku poruku za brisovno očitovanje. Rekla sam joj idući dan da sve te podatke imam i da ne razumijem zašto je to tražila, odgovorila je da je otišla u Fond radi sebe i tamo ju je čovjek pitao da li hoće podatke i o mom kreditu ?? pa je zato to uzela, jer možda ja nemam najnovije stanje i hrpa besmislenih objašnjenja. 

Moje pitanje je da li protiv suvlasnice mogu podići tužbu ili to sve prijaviti i gdje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , cantarion je napisao:

pa možemo umjesto rate kredita plaćati veću pričuvu. 

Ovo ne bi bio valjani razlog za povećavanje pričuve.

prije 2 sati , cantarion je napisao:

Moje pitanje je da li protiv suvlasnice mogu podići tužbu ili to sve prijaviti i gdje. 

Prvo bi trebali provjeriti u Fondu i tražiti njihovo očitovanje, odnosno s kojom osnovom su si dali za pravo dijeliti Vaše privatne, osobne podatke?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 tjedna kasnije...
, Ruby_Danderfluff je napisao:

Slažem se.

Ispričavam se,ako pitanje postavljam na krivi post,ali tiče se predstavnice stanara.

Radi se o ovom problemu.Nedavno smo saznali da prostor koji je isto jedan stanar do sada bio uzurpirao,ali ipak vratio.Sada taj isti prostor je naša predstavnica stanara prisvojila sebi,te na račun pričuve očistila ga,sredila rasvjetu,promijenila bravu iznos svih ti radova je oko 4.670,00 kn.Napominjem da je taj prostor kod izgradnje zgrade namijenjen za odlaganje smeća(kontejner)Neki stanari nemaju pojma o tome slučajno smo i mi saznali preko financijskog izvješća ulaza, te ju pitali za taj prostor samo se okrenula i otišla bez odgovora. (rekla nam samo da ju ne napadamo)

Zanima nas ovo,DALI SMIJEMO NAPISATI I IZVJESITI U LIFT,DALI SA TIM KRŠIMO ZAKON O ZAŠTITI PODATAKA.

Tekst bih glasio:Podsjećamo predstavnicu stanara da čišćenje i održavanje zajedničkih prostorija ulaza plaćaju svi vlasnici stanova.Zato ju molimo da omogući pristup svima,a ne samo sebi u prostor koji je gos. xy vratijo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Srčeko je napisao:

Sada taj isti prostor je naša predstavnica stanara prisvojila sebi,te na račun pričuve očistila ga,sredila rasvjetu,promijenila bravu iznos svih ti radova je oko 4.670,00 kn.Napominjem da je taj prostor kod izgradnje zgrade namijenjen za odlaganje smeća(kontejner)

Trebali bi se obratiti Upravitelju zgrade i to pisanim putem na način da tražite njihovo očitovanje na tu situaciju. Znači, tko je odobrio te radove i s kojom svrhom, te da Vam se obrazloženje dostavi putem oglasne ploče u ulazu. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 30 minuta, Borbena7 je napisao:

Trebali bi se obratiti Upravitelju zgrade i to pisanim putem na način da tražite njihovo očitovanje na tu situaciju. Znači, tko je odobrio te radove i s kojom svrhom, te da Vam se obrazloženje dostavi putem oglasne ploče u ulazu. 

Ok.Upravitelju ćemo se pisanim putem obratiti za ova pitanja koja ste naveli.Međutim usmeno smo ga već tražili da utječe na predstavnicu da nam vrati prostor koji bih koristili za smeće.ODGOVOR je bio unutar zajednice sami morate rješavati svoje probleme.

Zato Vas molimo savjet KRŠIMO LI ZAKON O ZAŠTITI PODATAKA,ako u liftu izvjesimo poruku koja bih glasila:

Podsjećamo predstavnicu stanara da održavanje i čišćenje zajednički prostorija ulaza plaćaju svi vlasnici stanova.Zato ju molimo da omogući pristup svima u zajedničku prostoriju koju je gos.xy vratijo.

možda poruka potakne i druge one koji ne znaju za taj problem,pa se uključe u rješavanje sa nama. 

zahvaljujem

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 12 minuta, Srčeko je napisao:

Upravitelju ćemo se pisanim putem obratiti za ova pitanja koja ste naveli.Međutim usmeno smo ga već tražili da utječe na predstavnicu da nam vrati prostor koji bih koristili za smeće.ODGOVOR je bio unutar zajednice sami morate rješavati svoje probleme.

Samo Vi njemu pošaljite pismeno i onda neka se očituje ovako kako Vam je usmeno odgovorio. Vidjet ćete da se neće usuditi ovo napisati, On kao upravitelj je dužan održavati red, pa tako i u smislu postupanja sukladno zakonu. Ovo nisu problemi unutar zajednice, već je riječ o kršenju zakonskih propisa od strane pojedinca uz očigledno blagoslov upravitelja.

Prije 17 minuta, Srčeko je napisao:

Zato Vas molimo savjet KRŠIMO LI ZAKON O ZAŠTITI PODATAKA,ako u liftu izvjesimo poruku koja bih glasila:

Podsjećamo predstavnicu stanara da održavanje i čišćenje zajednički prostorija ulaza plaćaju svi vlasnici stanova.Zato ju molimo da omogući pristup svima u zajedničku prostoriju koju je gos.xy vratijo.

Ovakvo postupanje Vam nije potrebno, jer još uvijek niste upoznati sa svim činjenicama, a na koje bi trebali tražiti službeni odgovor. Ovo još uvijek stignete oglasiti.

Prije 18 minuta, Srčeko je napisao:

možda poruka potakne i druge one koji ne znaju za taj problem,pa se uključe u rješavanje sa nama. 

Potaknite druge na način da im dostavite pismeno koje ćete poslati Upravitelju na očitovanje, a samom Upravitelju dajte do znanja da je pismeno dostavljeno svim suvlasnicima. Možete ga dostaviti oglašavanjem na oglasnoj ploči zgrade ili osobni ubacivanjem u poštanske sandučiće, Vam na izbor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Borbena7 je napisao:

Samo Vi njemu pošaljite pismeno i onda neka se očituje ovako kako Vam je usmeno odgovorio. Vidjet ćete da se neće usuditi ovo napisati, On kao upravitelj je dužan održavati red, pa tako i u smislu postupanja sukladno zakonu. Ovo nisu problemi unutar zajednice, već je riječ o kršenju zakonskih propisa od strane pojedinca uz očigledno blagoslov upravitelja.

Ovakvo postupanje Vam nije potrebno, jer još uvijek niste upoznati sa svim činjenicama, a na koje bi trebali tražiti službeni odgovor. Ovo još uvijek stignete oglasiti.

Potaknite druge na način da im dostavite pismeno koje ćete poslati Upravitelju na očitovanje, a samom Upravitelju dajte do znanja da je pismeno dostavljeno svim suvlasnicima. Možete ga dostaviti oglašavanjem na oglasnoj ploči zgrade ili osobni ubacivanjem u poštanske sandučiće, Vam na izbor.

Hvala Vam na savjetima.Javim ishod svega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
, Borbena7 je napisao:

Može, baš me zanima reakcija Upravitelja.

Obzirom da sam obećala javiti ishod odgovora od Upravitelja vezano za zajednički prostor stanara koji je predstavnica uredila i prisvojila sebi.

Mjesec dana je prošao od kako smo pisanim putem obratili se Upravitelj nažalost do danas nismo dobili nikakav odgovor niti je predstavnica prostor stavila na raspolaganje svima stanarima,što nam je činiti dalje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Srčeko je napisao:

Tekst bih glasio:Podsjećamo predstavnicu stanara da čišćenje i održavanje zajedničkih prostorija ulaza plaćaju svi vlasnici stanova.Zato ju molimo da omogući pristup svima,a ne samo sebi u prostor koji je gos. xy vratijo

Staviti obavijest na oglasnu ploču, možete i u liftu, da tražite od Upravitelja i predstavnice stanara da se hitno svim suvlasnicima omogući pristup i korištenje te zajedničke prostorije. Bez navođenja imena prijašnjeg stanara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 2 minuta, Borbena7 je napisao:

Staviti obavijest na oglasnu ploču, možete i u liftu, da tražite od Upravitelja i predstavnice stanara da se hitno svim suvlasnicima omogući pristup i korištenje te zajedničke prostorije. Bez navođenja imena prijašnjeg stanara.

OK.,stavit ćemo tekst kako ste i naveli.Javim,koliko će biti izvješen jer dotičnu smo vidjeli na svoje oči kako sve što ljudi izvjese,a tiče se nje odmah skida.

hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 4 minuta, Srčeko je napisao:

OK.,stavit ćemo tekst kako ste i naveli.Javim,koliko će biti izvješen jer dotičnu smo vidjeli na svoje oči kako sve što ljudi izvjese,a tiče se nje odmah skida

Onda joj na kraju ovog teksta naznačite napomenu sa sadržajem u smislu, da nema potrebe uklanjati obavijest, jer da će u tom slučaju ista biti dostavljena svim suvlasnicima putem pošte. A i možete im tu obavijest ubaciti u poštanske sandučiće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija